המסורת ממשיכה גם השנה: היום מתחיל שבוע הכפילים ברשת, או בשמו הבלתי ניתן לביטוי: דופלגנגר. בשעות הקרובות כל החברות שלכם בפייסבוק יהפכו לג'סיקה אלבה, מיילי סיירוס ואן התאווי, וכל הבנים יהיו סת' רוגן. וכמיטב המסורת, גם מחרבי המסיבות ירימו את ראשם ויכתבו תגובות בסגנון: "צאו מהסרט, אתם לא דומים לכוכבים הוליוודים".

על פי שמועות ברשת (וויקיפדיה), יוזמת הרשת החלה הודות לבחור בשם בוב פאטל שסיפר בראיון להאפינגטון פוסט שחבריו הציקו לו שהוא מאוד דומה לשחקן טום סלק (ההוא שהיה חבר של מוניקה ב"חברים"). ומשם, איכשהו, בדרך קוסמית, התפתח המשחק הווירטואלי.

קראו גם: כך תמצאו את הכפיל שלכם ברשת

ומאיפה קיבלנו את המונח "דופלגנגר"? על כך כמובן התודה לגרמנים. לפי פולקלור גרמני, דופלגנגר הוא רוח שהיא כפילתו הרוחנית של אדם שרודפת אותו. אבל הביטוי כאמור עבר כמה גלגולים והיום משתמשים בו בעיקר לתאר סלבס שאולי-קצת-בתאורה-מסויימת דומים לכם.

בשנים האחרונות המשחק הפך מאוד פופולארי בארץ, עד כדי כך שאפילו פוליטיקאים החלו להשתתף בו, בהם ראש הממשלה נתניהו שהעלה בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו ב-2013 תמונה של מריאנו אידלמן בדמות נתניהו עצמו (שזה אגב, בכלל לא הקטע של המשחק).

אם גם אתם מתקשים לבחור סלבס דומה, אפליקציית הפייסבוק הזו אולי תוכל לסייע, ואם כבר מצאתם - שתפו אותנו בפייסבוק של NEXTER ונפרסם באתר. 

אבנר ראסל מציע כפיל לבוז'י:

עמית סלונים חושף את הכפיל של אקוניס: