כסיסת ציפורניים, סיבוב מחזיק מפתחות, לחיצות על כפתור של עט - יש הרבה דברים שאנשים נוטים לעשות עם הידיים בזמן שהם מנסים להתרכז, ויש אפילו מחקרים שטוענים שזה עוזר. הבעיה היא שבכל פעם שאנחנו נקלעים למקום שבו אנחנו נמצאים הרבה זמן בלי לעשות משהו מסוים אנחנו צריכים למצוא לעצמנו עם מה להתעסק - ולפעמים אנשים סביבנו מתלוננים על הרעש שיוצרות הלחיצות או הסיבובים.

לא עוד.

Fidget Cube היא קובייה, שלא עושה כלום מלבד להיות צעצוע עם כפתורים ומתגים שאפשר לשחק איתם. יש לה שישה צדדים של משחקים: אחד הוא מתג שאפשר לכבות ולהדליק ברעש עם לוחצים עליו מהר או בשקט אם לוחצים לאט, השני הוא גלגלת שאפשר לסובב, השלישי הוא ג'ויסטיק, הרביעי הוא כפתורים שנלחצים ברעש או בשקט, החמישי הוא גלגלים כמו של מנעול קוד וכדור מתכת שאת כולם אפשר לגלגל והשישי כולל שקע שאפשר למשש עם האצבע. מסתבר שזו דרך ידועה להירגע.

אם כל זה נשמע לכם מיותר - אתם כנראה במיעוט, כי האינטרנט משתגע על זה. ב-30 באוגוסט - יום שלישי לפני פחות משבועיים - עלתה הקובייה לאתר מימון ההמון קיקסטארטר במטרה לגייס 15,000 דולר לייצור הצעצוע. תוך פחות מיום הושג הסכום, וזה לא עצר שם: תוך חמישה ימים הובטחו למיזם כבר 100,000 דולר וביום חמישי האחרון, שבוע ויומיים לאחר תחילתו, כבר גויסו מיליון דולר. נכון לשעת הכתיבה (ראשון לפני הצהריים) עמד המיזם על סף 3 מיליון דולר. בסך הכל הזמינו את הקובייה עד כה כ-74,000 איש.

יזמי הפרויקט הם האחים מת'יו ומארק מקלאכלן, שכבר עמדו מאחורי כמה מיזמי מימון המון. המוצרים הקודמים שלהם כללו תחנת טעינה לשעון של אפל תחת השם Duet, שגייסה 51,000 דולר, ומשחק שולחן בשם Storm the Gate, שמזכיר אייר-הוקי אבל במקום להדוף דסקית אחת מצד לצד צריך לירות בו כמה דסקיות מצד לצד דרך שער במרכז הלוח, וגייס 10,000 דולר. שני פרויקטים שלהם שלא הצליחו הם ספר על מימון המון ותחנת עגינה לאייפון, אייפד ואפל ווטש יחד.

פרויקט הקוביה, שהוא המצליח ביותר שלהם ונמצא ככל הנראה בדרך להפוך לאחר הפרויקטים המצליחים ביותר אי פעם באתרי מימון המון, הוא המוצר הזול ביותר של האחים עד היום: מחיר הקובייה 19 דולר ועוד 19 דולר למשלוח לישראל, אם כי מי שמזמין 5 מקבל משלוח בינלאומי חינם. הקוביות אמורות להגיע למזמינים בדצמבר.

קוביית משחק Fidget Cube (צילום: Antsy Labs, Kickstarter)
Fidget Cube | צילום: Antsy Labs, Kickstarter