יאיר רוה (קרדיט צילום: אמנון וינר)
"ברגעים אלה מתקיימים כמה וכמה דיונים עם גופים כאלה ואחרים לגבי שיתוף פעולה"

יאיר רוה ואורנג' נפרדים - כך הודיע היום (א'), בלוגר הקולנוע המוערך ואולי הבלוגר העצמאי המוביל בארץ. שיתוף הפעולה בין רוה לחברת אורנג', שם החזיק הראשון את הבלוג הפופולרי סינמסקופ, החזיק מעמד ארבע שנים. אז יצאה אורנג' במהלך של בניית מערך בלוגרים שכלל את עידו קינן, אחי רז, דבורית שרגל וגדי שימשון. מאז רק רוה עדיין נשאר באורנג'.

"שיתוף הפעולה ביני ובין אורנג' התחיל ב-2008 בתיווכו וביוזמתו של גדי שמשון", כך כתב רוה בפוסט הפרידה בבלוג. "זה היה אמור להימשך שנה עם אופציה לשנה נוספת, ונגמר עם כמעט ארבע שנים של שיתוף פעולה. אלה היו ארבע שנים די מדהימות מבחינתי ומבחינת הבלוג שבו הוא צמח וצמח והגיע לכמה וכמה שיאים. וכן, גם הפרנסה נהייתה נוחה. אז לסיכום ארבע השנים האלה אני חייב המון תודה ליניב זך ולשי גיסין באורנג' שהיו פרטנרים נהדרים, וכמובן לגדי שמשון שהיה מעין אבא של הבלוג בשנים האלה", הוא מסכם.

בתחילת ספטמבר יסתיים החוזה שבין רוה לאורנג', והבלוג יחזור לבעלותו של רוה, כשעתיד הבלוג, ללא התמיכה של הענקית אינו ידוע: "ברגעים אלה מתקיימים כמה וכמה דיונים עם גופים כאלה ואחרים לגבי שיתוף פעולה. אני בהחלט מחפש ספונסר חדש שייקח חסות על הבלוג, אבל אני גם מנסה לבדוק אופציות אחרות, עצמאיות יותר. אחרי ארבע שנות נוחות, זה בהחלט מלהיב לתכנן מחדש מה יהיו הכיוונים שאליהם ילך הבלוג". הוא כותב.

שם הבלוג ישאר כפי שהוא, כמו כן גם כתובותו המקורית Cinemascope.co.il. מדובר באחד משיתופי הפעולה האחרונים בין גופי תקשורת גדולים לבין בלוגרים עצמאיים. בסך הכל, זהו סוף של עידן לאחד הבלוגים הכי נקראים בארץ.

>> האם בישראל אפשר להתפרנס מבלוג?