לגופים ציבוריים אסור להכריח אתכם לתקשר ולשלוח מסמכים בפקס, ויהיו חייבים לתת לכם "אמצעי תקשורת דיגיטלי" - כלומר מייל או פניה דרך האתר או האפליקציה שלהם. את כל הפרטים תוכלו לראות כאן.

החוק (לקריאה) נולד בעקבות קמפיין "נמאס מהפקס" של next ו-NEXTER וחוקק בכנסת על ידי חברי הכנסת שרן השכל ודוד ביתן מהליכוד. הוא אושר סופית לפני כשנה וחצי, ונכנס רשמית לתקוף ב-26.7.19 - שנה מיום אישורו בכנסת.

על מי החוק חל?

משרדי ממשלה, עיריות, תאגידים ששייכים לרשויות (כמו תאגידי המים), בתי חולים, קופות חולים, צה"ל, בתי המשפט, המשטרה, שירותי כבאות, בתי הסהר, בית הנשיא, כנסת, ומשרד מבקר המדינה. חלק גדול מהגופים האלה כבר עובד באופן אלקטרוני, אך על פי החוק, כל אלה חייבים לאפשר לכם לפנות אליהם "בפשטות מכל מקום, באמצעות האינטרנט, לרבות באמצעות דואר אלקטרוני, וכן לצרף לפנייה קבצים".

עדיין מבקשים מכם לשלוח פקס? אנחנו בעד שתפקססו להם את הקובץ הזה. פעם אחת, כן? רק פעם אחת. אנחנו לא רוצים לחסל להם דפים או לגמור להם את הטונר. חלילה. גם ככה הם משתמשים בתירוצים האלה בלי סוף. זה לא עזר? ספרו לנו בהודעה בעמוד הפייסבוק של נקסטר או בתגובה לפוסט המצורף.