רצח בסטריט וויו? (צילום: Google Street View)
תאטרון רחוב בחסות גוגל | צילום: Google Street View

 

האם המכונית של גוגל סטריט וויו תיעדה רצח? ברחוב ג'יילס באדינבורו שבסקוטלנד צולם גבר בסרבל אדום שוכב על שולי הכביש ומעליו אדם אחר מחזיק במה שנראה כמו לום. מי שנתקל בתמונה עשוי היה לחשוב שמדובר ברצח או במקרה של אלימות קשה, אך מי שניסה לאתר את הרוצח והנרצח גילה את שניהם שלמים, בריאים ועובדים יחד במוסך טומסון, שנמצא באותו רחוב ממש.

התמונות, שצולמו לפני כשנתיים, התגלו לאחרונה על ידי גולשים שמיהרו לדווח עליהן לתקשורת - שדאגה כמובן לאתר את השניים. וכך, "הנרצח" התגלה כדן תומפסון, מנהל מוסך ברחוב מזה כשלושים שנה, וה"רוצח" הוא חברו לעבודה, גארי קר.

עוד ב-NEXTER:

אז מה הסיפור מאחורי התמונה? תומספון סיפר ל-CNN כי בקיץ 2012 הבחין במכונית של גוגל מצלמת את הרחוב והחליט לארגן סצינה יוצאת דופן. "לרחוב ג'יילס צורת פרסת סוס מעוותת", סיפר בראיון, "וכשראיתי במקרה את המכונית של גוגל נכנסת מהקצה הרחוק, ידעתי שהיא תגיע אלינו תוך חצי דקה. זה היה בדיוק הזמן הדרוש להיכנס פנימה ולגרור את גארי עם ידית של גרזן". 

לפי תומפסון, כמה חודשים לאחר מכן צלצל אחד מספקי המוסך ששם לב למתיחה ופרץ "בהתקף צחוק". רק כעבור שנה קיבלה המשטרה דיווח מגולש מודאג, ושוטרים הגיעו למקום, "מחייכים כשנכנסו ושואגים מצחוק כשיצאו" לאחר שפרטי המתיחה הוסברה להם.

בראיון תומפסון ציין כי לאחרונה עברה המכונית של גוגל ברחוב פעם נוספת, כדי לעדכן את מראה הרחוב, מה שאומר שבקרוב הסצינה שלו כבר לא תוצג לכל מטייל וירטואלי במקום. הפעם הוא לא הבחין במכונית בזמן ולא הספיק לארגן הצגה חדשה, אך הוא בטוח שהסיפור שלו יעניק השראה לרבים אחרים ברחבי העולם ליצור מתיחות דומות. אם אתם שוקלים לנסות דבר כזה בישראל - תצטרכו הרבה סבלנות. לפי אתר השירות, המכוניות, האופניים ותיקי הגב של גוגל לא עתידים לצלם בישראל בזמן הנראה לעין. 

רצח בסטריט וויו? (צילום: Google Street View)
הרצח שלא היה | צילום: Google Street View

מכונית האח הגדול

שירות "סטריט-וויו" של גוגל, המאפשר לנו לטייל ברחובות העולם מהכיסא בבית, לכד במהלך שנות קיומו לא מעט רגעים בלתי נשכחים: אנשים ערומים לחלוטין או למחצה, מקיאים, קוראים בנהיגה או סתם מעוותים בכל מיני צורות משעשעות. אפילו את הרכב של עצמו דורס חמור (או שלא). אבל ספק אם צילום כלשהוא הצליח להפחיד ולהצחיק אנשים כמו התמונות שצולמו ברחוב ג'יילס באדינבורו שבסקוטלנד.