ערוץ הטלוויזיה הניו זילנדי 3news, שידר תיעוד של מבצע הפשיטה הענק על אחוזתו ומעצרו של מייסד ומנכ"ל MegaUpload, קים דוטקום ב-20 בינואר. במבצע המורכב הזה השתתפו יותר ממאה שוטרים שפלשו אל אחוזת הענק של דוטקום, החרימו את רכושו ועצרו אותו. זאת אחרי לא פחות מ-13 דקות של חיפושים אחר דוטקום ברחבי האחוזה וחדריה הרבים. השוטרים היו מצוידים ברובים ובליווי כלבים, ולמרות שהחלק הזה לא נכלל בווידיאו, לפי העדות של דוטקום, במהלך האירוע הוא נדחף והוכה על ידי השוטרים.

מבט חטוף על הפשיטה, שתועדה ממסוק מיוחד שהוקצה לאירוע, ממנו גם יצאו חלק מהשוטרים, מזכיר מאוד תמונות שראינו בסרטי אקשן, משחקי מחשב או אפילו חיסולו של הטרוריסט מספר אחת בעולם אוסמה בין לאדן. נציין כי דוטקום אמנם מואשם בשלל עבירות, בעיקר שקשורות להפרת זכויות יוצרים, אבל לא מדובר בפושע אלים, או רוצח נמלט, דבר שמעלה הרבה סימני שאלה באשר לצורך של ביצוע מעצר הראווה המוזר הזה.

מאז הפשיטה והמעצר הואשם דוטקום ושותפיו בלא מעט עבירות, ביניהן הפעלת פשע מאורגן, הפרת זכויות יוצרים והלבנת כספים. לטענת החוקרים האמריקנים, הוא פרץ לאתרים וגנב מהם כל מה שניתן: חומרים, סודות וקבצים. דוטקום עצמו משוחרר בימים אלה בערבות, ומחכה למשפטו שנדחה למרץ 2013.

>> זאת התמונה שמוכיחה שהעיצוב של הגלקסי הועתק מהאייפון?

>> וגם: "איך יכולת לבגוד ברוב?" - המעריצה של רוברט פטינסון תוקפת ביוטיוב