הטבח במעדנייה מול אוניברסיטת קליפורניה שבסנטה ברברה ביום שישי האחרון זיעזע את העולם, במיוחד לאחר שהסתבר כי מה שהניע את הרוצח (שכבר זכה לכינוי "הרוצח הבתול"), היה אכזבה מחוסר הצלחתו בקרב המין הנשי, שהתפתחה לשנאה של ממש. אך למרות המעשה הנורא שגבה את חייהם של שישה אנשים  חפים מפשע - גולשים רבים לא רק שלא הזדעזעו, אלא אף הביעו הזדהות עם הרוצח, אליוט רודג'ר בן ה-22.

בין התגובות לסרטון האחרון של רודג'ר ביוטיוב, שנחסם בימים האחרונים על ידי גוגל, ניתן היה למצוא גברים שטענו כי מדובר במעשה גבורה. "גיבור אמיתי ובן אנוש אמיתי", כתב גולש אחד. "נוח בשלום על משכבך גיבור", הוסיף אחר.

עוד בנושא: סערה ברשת: לשחרר את המחבל מבוסטון כי "הוא חתיך"

כך למשל חושפים באתר Vocativ שגם ברשת החברתית הגדולה בעולם יש מי שמביעים תמיכה ברוצח. מאז המעשה נפתחו מספר דפים המוקדשים לרודג'ר, ביניהם "אליוט רודג'ר, לבד ודחוי ז"ל" ו"אליוט רודג'ר ז"ל - נשמה יפה שלא הובנה כראוי". אמנם, שני הדפים יחד מגיעים רק ל-30 לייקים, אך הם פעילים וקולניים למדי. למרות שמטרתם המקורית היתה "להראות את הזווית של אליוט", דרך תמונות שצילם וסיפורים אישיים, הם הפכו מהר מאוד לזירות התנגחות בין גולשים זועמים למפעילי הדפים וגולשים אחרים המזדהים איתם.

עוד סיפורים, סרטונים ותמונות בפייסבוק של NEXTER

גם במקומות אחרים ברשת נכתבו תגובות הזדהות עם רודג'ר. "האיש הזה הוא אגדה. כל הנשים צריכות למות", כתב גולש אחד, ואחר הוסיף "זו גם הוכחה נוספת שכל הנשים טיפשות. גבר נאה ועשיר נדחה לטובת לוזרים מצ'ואיסטים". גם בדף הפייסבוק של חדשות 2 ניתן היה למצוא בין התגובות את שתי הבאות:

 

והנה עוד מספר תגובות מרחבי העולם (קרדיט: Vocativ):

"בחורות מתנפלות על בחורים מגעילים"

גם נשים כתבו במקומות רבים ברשת תגובות לפיהן הן מבינות אותו וחושבות שהוא ראוי ליחס הנשי שייחל לו כל כך. לא ברור כמה מהתגובות אמיתיות, אך ברור שגולשים וגולשות רבים מצאו נקודות הזדהות לא רק עם הקורבנות.

גם ברשת המיקרובלוגינג, טוויטר, הנושא הסעיר את הרוחות, עם האשטאג #YesAllWomen (כן, כל הנשים) שהופיע בנושאים הטרנדיים. בציוצים שתויגו בהאשטאג המדובר סיפרו נשים על מקרים בהם גברים הטרידו אותן מינית, היו גסי רוח, נגעו בהן בניגוד לרצונן ובאלימות ובאופן כללי התנהגו אליהן ובצורה לא מכבדת - התנהגות הפוכה מזו של הרוצח הבתול שאמר הרוצח בסרטון ובו בין היתר ציין שהוא לא מבין מדוע בחורות לא נמשכות אליו: "אני לא מבין למה בנות לא נמשכות אלי...אני הבחור המושלם. ובכל זאת הן מתנפלות על גברים מגעילים ולא עלי - ג'נטמן נעלה".