פיודיפיי, היוטיובר הפופולרי שלו יותר מ-100 מיליון מנויים, הסתבך שוב. היוטיובר השוודי המליץ בסרטון שפירסם לאחרונה, על מספר ערוצי יוטיוב אחרים שהוא צופה בהם. באחד מהם התברר שיש סרטונים הכוללים תמונות קשות, קללות, ומסרים גזעניים על עליונות הגזע הלבן, על פי דיווח של VOX. פיודיפיי מסקר בין השאר משחקים בערוץ שלו, ופונה לקהל שכולל הרבה מאוד בני נוער.

פיודיפיי המליץ לפני כחודש על ערוץ בשם E;R ועל סרטונים שמופיעים בו ועוסקים בניתוח סרטי קולנוע וטלוויזיה, אך ב-VOX מציינים כי הסרטים הללו שעליהם המליץ כוללים גם אמירות גזעניות, לצד סרטים גזעניים אחרים בערוץ. מאז הפרסום, פיודיפיי ערך את הסרטון והסיר את ההמלצה. כמה ימים לאחר מכן, הוא פרסם סרטון חדש שבו הוא מגיב לטענות בתקשורת ואומר שעשה את זה בטעות, ואילו היה שם לב שמדובר באדם שתומך בנאצים, לא היה ממליץ עליו.

כוכב היוטיוב הסתבך בעבר, והפסיד שיתופי פעולה עם גופי תוכן גדולים, כאשר בין השאר העלה סרטון ובו ביקש משני גברים מהודו לנופף בשלט שעליו כתוב מוות לכל היהודים. הוא הסביר שכר אותם דרך אתר תיווך באינטרנט ורצה לראות כמה רחוק אנשים יסכימו ללכת תמורת סכום פעוט של דולרים, בשביל להצביע על האבסורד של השיטה הזו.

הוא גם העלה סרטונים של עצמו צופה בנאומים של היטלר ומצדיע במועל יד. פיודפיי מחק חלק מהסרטונים הללו, והעלה סרטונים חדשים, שבהם הוא מתנצל או תוקף את התקשורת ומסביר שמדובר בהומור או בסאטירה.

פיודיפיי הכריז לפני מספר ימים על הפסקה שייקח מיוטיוב, אחרי עשור שהוא מפרסם סרטונים באתר. על פי תמונות שפירסם, הוא מנצל את החופשה לבלות ביפן עם זוגתו הטריה. "אני לא רוצה לקחת הפסקה אבל אני מרגיש שאני צריך לעשות זאת", הוא אמר וציין ש "הרבה שהצטברו הרבה דברים בשנה האחרונה ואני צריך קצת להירגע".