סמנתה ליטווייט, האלמנה הלבנה  (צילום: Handout, GettyImages IL)
דיאטה, מגמות אופנה והוראות להרכבת פצצה. החיפושים של ה"אלמנה הלבנה" | צילום: Handout, GettyImages IL

שיער בריא, גוף חטוב, בגדים אופנתיים, הורוסקופים וכלי נשק קטלניים - כל הנושאים הללו הרכיבו יחד את הרגלי הגלישה של סמנתה ליטווייט, הידועה בכינוי "האלמנה הלבנה", כך לפי דוח חדש ששוחרר על ידי גורמי מודיעין ונחשף על ידי העיתון הבריטי "מירור".

הדוח, המבוסס על חיטוט יסודי במחשב של הטרוריסטית שניהלה את מתקפת הטרור בקניון ווסטגייט בקניה לפני כשבועיים, בו נהרגו 61 אזרחים, חושף כי האישה המבוקשת ביותר בעולם נוטה לקרוא ברשת על נושאים המעניינים נשים רבות בחברה המערבית, בה גדלה עד להתאסלמותה, אך לשלב אותם עם "ספרות מקצועית" לטרוריסטים.

בואו לפייסבוק של נקסטר

כך, לדוגמא, מצאו חוקרים במחשב שנתפס ב-2011, ראיות לכך שביום מסוים חיפשה המחבלת באינטרנט מאמרים בנושא "טיפים לשיער ואיפור בקיץ" וגם מסמכים על בניית מטעני צינור מופעלי שעון בעוצמה המסוגלת לפוצץ בניינים גדולים.

סמנתה ליטווייט, האלמנה הלבנה  (צילום: Handout, GettyImages IL)
האם החיפושים המוזרים לכאורה, היו חלק ממלחמתה במערב? | צילום: Handout, GettyImages IL

חיפושים שעשתה הבריטית בת ה-29 במחשב כללו "שמלות קיץ", "נעליים פתוחות" ואפילו "המשמעות של הורוסקופים באיסלאם" לצד הורוסקופים לתאריך הלידה שלה - דבר האסור לפי האסלאם. כמו כן, חיפשה ליטווייט טיפים דיאטטיים לאיבוד מהיר של שומן.

אך גם החיפושים התמימים לכאורה של הרוצחת עשויים להיות חלק ממלחמתה במערב. מקורות אמרו לעיתון הבריטי כי היא חומקת ממצוד של הרשויות כבר מספר שנים, הרבה לפני המתקפה שניהלה בקניון ווסטלייק בחודש שעבר, וכי סביר שחלק מכך הוא יכולתה להחליף זהויות בזכות סגנונות לבוש שונים מהסגנון הדתי היומיומי שלה, כמו גם שינויים במבנה הגוף.

"היא התחמקה ממעצר זמן רב כל כך שהגיוני מאוד שמדובר באישה רבת כשרונות המסוגלת לשנות את מראה כדי להמשיך לברוח", אמר המקור והוסיף כי "קהילת הביטחון העולמית עובדת מסביב לשעון כדי לאתר אותה וללכוד אותה ללא דיחוי. חיי מאות, אם לא אלפי, אנשים תמימים נתונים בסכנה אם היא תצליח לבצע מתקפה נוספת. יש לעצור אותה לפני שיהיה מאוחר מדי. היא סכנה לעולם".

>> נגמר המיץ: מה הדבר הכי מבאס שיכול לקרות עכשיו? צפו

>> באג באייפון 5s מציג את "מסך המוות הכחול"