"את אישה חצופה וכעורה. אף אחד לא שאל את דעתך החולנית". המשפט הזה הופיע תחת שמו של שר המדע, הטכנולוגיה והחלל אופיר אקוניס בעמוד הפייסבוק שלו, לאזרחית בשם בתיה שפי גוטליב. התגובה הוקדמה במילים "צוות אקוניס", אך לא נחתמה על ידי איש צוות ספציפי.

מה הביא את אנשי השר להגיב כך בשמו לאזרחית בפייסבוק? השר אקוניס פירסם אתמול סרטון בעמוד הפייסבוק שלו, ובו סיפר על נסיעה לארצות הברית. "אני מסביר את ישראל בלי להתנצל", הוא כתב בפוסט שליווה את הסרטון, "מציג את הישגינו האדירים, במדע בטכנולוגיה ובמחקרים פורצי הדרך. את רצוננו התמידי בשלום".

בסרטון עצמו אמר "אנחנו נהדוף את כל השקרים, כל הבדיות, כל היזומות המכוערות לחרמות נגד מדינת ישראל. משום שכולנו אוהבים את המדינה שלנו, גאים בה ורוצים לה וצריכים להביא את טובה לידיעת העולם כולו".

שפי גוטליב כתבה "אני לא שולחת אותך, אז תרגיש חופשי להשאר", ואז צוותו של השר הגיב לה. היא כתבה לצוות בתגובה "יפה לך תת רמה. לא זכור לי שכתבתי משהו על המראה שלך. אם לא הפנמת אז בפייסבוק לא צריך לשאול את דעת י. אני כותבת אותה חופשי", ובתגובה נוספת תהתה מי מצוות השר כתב את התגובה בשמו. התגובה נמחקה, אך אזרחים אחרים, ובהם נמרוד דרור צילמו מסך ופירסמו בפייסבוק.

פנינו ללשכת השר ושאלנו מדוע התגובה נמחקה, והאם נכתבה על דעתו של השר אקוניס. אוהד יחזקאלי דובר השר מסר לנו רק כי "הדברים לא נכתבו על דעת שר המדע ואנחנו מתנצלים בפני מי שנפגע".