תלמידים בבית ספר יוקרתי בדרום הארץ מצאו שיטה לא שגרתית להשלים הכנסה: ייבוא סמים קשים באמצעות רשת הדארקנט. למי שעדיין לא נתקל בשם - מדובר באתרי אינטרנט שאי אפשר להגיע אליהם דרך דפדפן רגיל בחיפוש בגוגל, אלא אתרים שחבויים במעמקי הרשת.

על פי החשד, כמה מהתלמידים ייבאו בחודשים האחרונים פטריות הזיה, חשיש, גראס ואל.אס.די, אותם קיבלו ישירות לתיבות דואר אישיות שלהם, ומכרו אותם לתלמידים בתוך כותלי בית הספר ובמועדונים באזור מגוריהם, כשהם גורפים לכיסיהם רווח של אלפי שקלים.

"מדובר בכמה תלמידים שמצאו שיטה לעשות כסף באמצעות ייבוא סמים דרך רשת הדארקנט. זו תופעה נדירה בקרב תלמידים ובני נוער. סחר ברשת הדארקנט יותר מאפיינת סטודנטים, חיילים משוחררים וצעירים שמחפשים לעשות כסף מהיר מבלי להיתפס", הסביר גורם במשטרה.

הפרשה נחשפה באחרונה לגמרי במקרה, בעקבות מקרה שבו נער בן 16 אושפז בבית החולים סורוקה בבאר שבע. הוא סבל מהרעלה שנגרמה כתוצאה מהשימוש בסמים ועלולה הייתה לסכן את חייו.

"קניתי את הסם מתלמיד בבית הספר במהלך יום הלימודים. שעה לאחר מכן הרגשתי רע מאוד - שיעולים, סחרחורות, חולשה. לא ידעתי שזה יסכן את החיים שלי", שחזר הנער.

בעקבות אשפוזו עודכנו חוקרי המשטרה במקרה, ואלה הגיעו לבית החולים לתחקר את התלמיד. לאחר שהתאושש מעט, התלמיד מסר לחוקרים כי רכש את הסמים מתלמיד אחר בבית הספר. החוקרים תחקרו תלמידים בבית הספר והתברר להם שכמה מהם השתמשו בסמים והצביעו בחקירתם על אותו התלמיד שמכר גם להם פטריות הזיה, חשיש ומריחואנה.

התלמיד שסחר בסמים נעצר על ידי חוקרי המשטרה ובחקירתו חשף בפניהם כי בשנה האחרונה התמכר לשימוש בגראס, וכדי לממן את התמכרותו הוא נהג לרכוש סמים מסוכנים באמצעות רשת הדארקנט ולמכור אותם. "אני כבר שנה בעסק הזה", הסביר התלמיד לחוקרים, "פעלתי לבד כדי לממן את השימוש שלי בגראס. הייתי מקבל את הסמים ישירות לתיבת הדואר האישית שלי".

ההערכות הן שהתלמיד גרף לכיסיו אלפי שקלים בשנה האחרונה ממכירת הסמים. החוקרים תחקרו תלמידים נוספים שרכשו סמים מאותו תלמיד, כדי להבין את היקף התופעה. ההערכה היא שחוג לקוחותיו של אותו תלמיד מנה עשרות תלמידים שרכשו ממנו סמים על בסיס קבוע בבית הספר ומחוצה לו.

לדבריו, בין השאר מכר לתלמידים סמים פסיכודליים בעלי עצומה חזקה מאוד (DMT). החוקרים ערכו חיפוש בביתו של התלמיד הסוחר ומצאו כמה שקיות של סמים פסיכודליים וגראס.

גורמים במשטרה מעריכים כי תלמידים נוספים רכשו סמים באמצעות רשת הדארקנט כדי לממן בילויים, בגדים וצריכת סמים על בסיס קבוע.

נגד התלמיד שנעצר יוגש בימים הקרובים כתב אישום.