אתם יודעים למה אנשים כבר לא עושים לייק לטקסט בפייסבוק - או עושים בלי לקרוא ונבוכים כששואלים אותם אם הזדהו גם עם מה שכתוב בשורה 28? נכון, כי טקסט בפייסבוק נראה משעמם. כי אי אפשר לעצב אותו. כי החברה לא תומכת בהדגשה על ידי כוכביות וכל מיני דברים שבוורד ואפילו בוואטסאפ מובנים מזמן.

אבל מסתבר שדווקא אפשר להשתמש בטקסט מעוצב בפייסבוק. בימים האחרונים החלו ישראלים ברשת החברתית להפיץ קישור לאתר בשם YayText, שבו אפשר להזין טקסט ולקבל אותו בשלל עיצובים - מטקסט דגוש או נטוי ועד כתב הפוך או כזה שמדמה כתב יד.

האתר נפתח כבר בחודש פברואר על ידי המתכנת האמריקאי אדם ורגה, שחודש קודם לכן שחרר תוסף לדפדפן כרום במחשבים שעושה את אותו דבר. מה שהאתר עושה הוא להמיר טקסט רגיל לטקסט מעוצב בזכות שימוש בסימני Unicode, שחוץ מאימוג'י כוללים גם אותיות מעוצבות בכל מיני אופנים שכוללים כמובן קו תחתי, קו חוצה, הדגשה, הטיה וגם אותיות בתוך עיגולים.

הבעיה היא שלא כל תווי יוניקודנתמכים בכל המכשירים, וגם אם כן - הם לא תמיד נראים אותו דבר. כך, למשל, גולש אחד דיווח שבמכשיר הגלקסי שלו טקסט עם קו תחתי נראה כאילו מישהו צייר ריבועים על האותיות, מה שממש, ממש מפריע לקריאה. סוגים אחרים של אותיות לא מוצגות כלל במכשירים שונים, ובמקומם מוצגים רק ריבועים. מעבר לכך, בעברית בכל מקרה אין תמיכה בכל סוגי העיצובים, כמו למשל אותיות הפוכות, מודגשות או מוקפות עיגול.

לכן, צוות NEXTER ממליץ לא להשתמש בטקסט מעוצב בפייסבוק עד שהחברה תתמוך בו באופן מובנה, כך שהוא יעבוד בכל מכשיר ממנו ניתן להיכנס לפייסבוק.