בתקופות פרה היסטוריות בהן עוד לא היה אינטרנט, יזמים נאלצו לעבוד קשה כדי לשכנע משקיעים פוטנציאליים שהרעיון שלהם הוא הדבר הבא. בעקבות צמיחתם של אתרי מימון ההמונים כגון קיקסטארטר, אינדיגוגו ודומיהם, היזמים של ימינו יכולים לדלג על השלב המייגע הזה - ולפנות ישירות לפשוטי העם. אז הנה כמה מהפרויקטים הכי מוזרים שתמצאו ברשת, שרק מחכים שתפתחו את הלב והארנק.

תרמו לי חזה!

בסוף השבוע האחרון נפתח פרויקט באינדיגוגו שמטרתו גיוס כספים לניתוח להשתלת החזה של קימברלי ג'ורג', טרנסג'נדרית מנורת' קרולינה שבארה"ב. למקרה שדאגתם שתפספסו את המועד, יש לכם חודשיים לתרום את כספם למטרה החשובה הזו, ותמורת תרומה צנועה של אלף דולר - תוכלו אפילו לזכות ביום שלם עם קים. סך הסכום הדרוש לפרויקט הוא 5,000 דולר, שילכו היישר לכיסו של המנתח הפלסטי שלה.

קיקסטארטר ניתוח חזה
"עזרו לי להגשים את הייעוד שלי"

האמבטיה המהירה בעולם

אי שם בשנת 1996 פיליפ וייקר מלוס אנג'לס מצא עצמו שיכור בתוך רכב נטוש, ופתאום - אאוריקה: "למה שלא אבנה אמבטיה שנוסעת?" כיאה לשיכורים וייקר חשב שהרעיון שלו מעולה, אבל לקחת 18 שנה עד שהוא הגשים את חלומו. הכירו את ה"קרפול דה-ויל" - אמבטיה בתוך קדילק משנת 1969.

הפרויקט שפורסם בקיקסטארטר הצליח לגייס מעל ל-10,000$ מיותר מ-200 תומכים הגיע ליעד שלו בקיץ האחרון. מאז הדה ויל מטיילת ברחבי ארצות הברית והוצגה בין השאר גם בפסטיבל הסרטים של קיקסטארטר לפני כחודשיים.

 

החבר המושלם לחתול השמן

קיקסטארטר עכבר לחתול
החתול שלכם מתיישב לכם על המחשב כל פעם שאתם רק מראים כוונות להפעיל אותו, או לחילופין רק ישן ואוכל כל היום? תכירו את הפתרון המושלם לחתול המשועמם: "מאוסר" – רובוט צעצוע בצורת עכבר. לעכבר המדובר יש חיבור לבלוטות' ולאפליקציה סלולרית כדי שתוכלו לשלוט בכיוונים שלו ולהוריד עדכוני גרסה, חיישן 360 מעלות לגילוי החתול הרודף, עיניים בצבעים מתחלפים ורמקול שמעדכנים אותכם במצבו, ועוד – הוא מעוצב להיראות כמו עכבר אמיתי. הפרויקט הזה עדיין באוויר בקיקסטארטר, ויש לכם עוד כמעט חודש שלם לתרום גם את חלקכם למאמץ החתולי. מיאו!
קיקסטארטר עכבר לחתול
כולל עיניים בצבעים מתחלפים ורמקול

 

כלי נגינה שהוא כולו תזמורת

סקוט פיטרמן יצר כפפה המחוברת לצלילים של כלי נגינה אמיתיים. כאשר מזיזים את היד, בעצם יוצרים סוג של מנגינה באמצעות פנטומימה בלבד, מבלי לדעת לנגן על אף כלי מוזיקלי. הכפפה כוללת צלילים של 6 כלי נגינה: חצוצרה, טרומבון, טובה, שני סוגים של תופים ומצלתיים. לדבריו "מדובר בכלי שיכול לשמש מקהלה אמיתית כדי ליצור חוויה והופעה מיוחדת על הבמה". הרעיון אולי נשמע הזוי, אבל מעל ל-100 תומכים עזרו לו במימון הפרויקט בקיקסטארטר בשנת 2011.

 

האתרוגצ'לו של אבי

תכירו את אבי בנימין, סטודנט למדעי המעבדה הרפואית באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. אבי מכין אתרוגצ'לו (כן, כמו לימונצ'לו רק מאתרוגים) מזה כחמש שנים ממיצוי השמנים האתריים של האתרוג. כעת החליט להרים את הכפפה ולפתוח פרויקט בהדסטארט, במטרה לייצר מהדורת בוטיק ראשונה של הליקר. התורמים יוכלו לקבל טעימה מהליקר וכן לבחור אם חפצה נפשם באתרוגצ'לו ירוק, צהוב או היברידי. ואם לא תמצאו מה לעשות עם זה, תמיד תוכלו להוציא אותו לאורחים בחג  הסוכות הבא, זה בטוח יותר טעים מטובי 60. 

אתרוגצ'לו
סטודנט למדעי המעבדה הרפואית. מכין אתרוגצ'לו וריבות אתרוגים כחמש שנים

בירה בטייקאווי

עוד בתחום האלכוהול ניתן למצוא את חברו הטוב של שתיין הבירה המצוי. אם עד כה היה לנו תרמוס לשמירה על הקפה שלנו חם, מימייה לשמירה על המים ופלאסק לשמירה על הויסקי או כל משקה אלכוהולי אחר, עכשיו הגיע גם תורה של הבירה לקבל בית נייד משלה – ה Ukeg. אם אתם רוצים לשים סוף לבירה שמתחממת אחרי חמש דקות בים, יש לכם עוד חודש שלם להיכנס לקיקסטארטר ולתרום את חלקכם.

 

לוח שנה אתאיסטי

קבוצה של אתאיסטים ישראלים פרסמו באתר הדסטארט פרויקט לייצור לוח שנה אתאיסטי שיציג את כל הדתות המוכרות כמו יהדות, נצרות, איסלם והינדו וגם דתות עתיקות יותר כמו המיתולוגיה היוונית והנורדית. המטרה היא להציג אותן באופן משעשע ומעט מיני: כל חודש יוצג כסלוגן, עם רשימת חגי השנה של הדתות בצורה בידורית, בכל חודש יומיים יצויינו כהוקרה למדע ולחדשנות. ואם זה לא קנה אתכם, אז התמונות בלוח הן של דוגמנים ודוגמניות בפוזות חושפניות וסקסיות.

אולי הרעיון נשמע הזוי, אבל עובדה שיש מי שיתמוך. הפרויקט כבר גייס מעל 2,700 המהווים כ- 92% מהיעד שלו ויש לכם עוד שבוע וחצי לתרום גם את שלכם וזכות בלוח שנה ססגוני במיוחד.

לוח שנה אתאיסטי (צילום: הפרויקט של רן רמז)
"לוח השנה יציג את כל הדתות המוכרות באופן משעשע ומעט מיני" | צילום: הפרויקט של רן רמז

כרית שנצ קיקסטארטר
נגמר המלאי
כרית השנ"צ המושלמת

מי מאיתנו לא היה רוצה לתפוס תנומה קלה במשרד בשעות הקשות שאחרי ארוחת הצהריים או ברכבת או באוטובוס בדרך הבייתה. הכרית הנחמדה הזאת זכתה לתמיכתם של כמעט אלפיים תורמים בקיקסטארטר, וגייסה סכום של 195 אלף דולר, כשהיעד המקורי שלה היה שבעים בלבד עוד ב 2012. השנה השיקו גם את גרסת המיני שלה, שעברה את היעד גם היא ממש לפני שבועיים.

מהקיקסטארטר לברנינגמן

ב 2011, צוות של 82 אנשים גייס 10 אלף דולר לבניית ה"טיטנבואה" – סוג של נחש מתקופה פרה היסטורית כלשהי. הנחש שהם בנו היה באורך של כ- 11 מטר, שקל טון, היו לו חמישה סוגי תנועות באמצעות ארבעים צילינדרים הידראולים, מערכת תאורה פנימית ואפילו היה אפשר לרכב עליו. כאשר סיימו לבנות אותו, אף לקחו אותו איתם לפסטיבל הברנינג מן המפורסם בנוודה, מעוז ההמצאות ההזויות באשר הן.

 

קנו את התמונה ההזויה שהאקס שלי צייר!

אם באמנות עסקינן, חכו שתראו את הפרויקט האמנותי הזה: "האקס שלי צייר תמונה מפחידה שנראית כמוני. כרגע התמונה מוצגת בגלריה ועלותה שלוש מאות דולר. את הכסף שנשאר אתרום למקלט לכלבים. אם הייתה תמונה מפחידה שלכם תלויה בגלריה - מה הייתם עושים?" כך כותבת קרלי שוויצר בפרויקט שהקימה באינדיגוגו במטרה לרכוש את התמונה ההזוייה כדי שתרד מהגלריה.

עוד היא מציעה לתורמים להפוך את הפרויקט לאינטראטקטיבי ולתת לה גם רעיונות מה לעשות עם התמונה אחרי שתקנה אותה כמו למשל מופע אמנותי שיכלול מדורה. באופן מפתיע סך התרומות לפרויקט הזה כרגע עומד על - כלום מוחלט, ויש לו עוד חודש שלם להגיע ליעד.

מכירים עוד פרויקטים הזויים? שתפו את עדי רם בפייסבוק שלה