סיפורנו מתחיל בפינות הפחות מוכרות של הרשת, אך הלא יותר מדי אפלות שלה: קהילת רדיט של אגרני מידע (DataHoarder), שבה חבורה של אנשים עם הארדיסקים עצומים ומינויים בשירותי ענן לשמירת כל מיני סוגים של מידע העלתה לפני 4 חודשים את בעיית הפטה-בייט. בקצרה: יש פורנו שמשודר באינטרנט בשידור חי, בלי גיבוי, ואיש לא שומר העתקים שלו.

אחד החברים בקבוצה (שעוסקת בכל סוג של מידע, ולא רק פורנו), המכנה עצמו המארכב (Archivist), סיפר על מישהו שרוצה לשמור שידורים חיים של אתרי Cam - אתרים שבהן נשים מתפשטות מול מצלמה - בשביל שגברים יוכלו להנות מההשפלה הזאת. מדובר בשידורים חיים יומיים שנמשכים כמה שעות מדי יום, אבל לא נשמרים בשרתי האתרים ופשוט מתנדפים לאוויר בתום השידור.

אותו חבר רצה לשמור את כל הווידאו הזה ואת המידע נלווה אליו, שדורשים הרבה מאוד נפח אחסון. פטה-בייט, אגב, הם כ-1,000 טרה בייט. זה משהו כמו פי 30,000 ממה שיש בסמארטפון שלכם (הנחנו שיש לכם 32 גיגה).

שתי שאלות עולות כבר עכשיו. הראשונה: למה אתה רואה כל כך הרבה פורנו וכל כך הרבה נשים מתפשטות? תניח להן. השנייה: למה כל כך חשוב לשמור ולגבות פורנו? זה המידע שחשוב שהעולם יתעד? אבל זו קבוצה שמגדירה את עצמה כאגרנים, שמתייחסים לעניין באופן מאוד טכני, אז הנה התשובה שלנו.

בכל מקרה, בחור המכנה את עצמו Beaston02 סיפר שהוא זה שאוגר את כל המידע הזה. חודשיים אחרי הסוגיה החשובה ההיא, הוא עדכן שיצר תוכנות (ברבות) אוטומטיות שזמינות לציבור ושאוגרות את המידע מאתרים שונים. הוא גם התנצל שלא הספיק לאגור את הסרטים של הנשים המתפשטות (בלי שמישהו שאל אותן אם הן רוצות שהמידע ייאגר), כי היה עסוק בעבודה ובעניינים משפחתיים רפואיים.

עד שזה נהיה באמת מוגזם

חלפו חודשיים, והנה הגענו לימינו אנו. כתבה באתר Vice חושפת כי הוא אגר עד כה 1.8 פטה-בייטים של פורנו, שהם בערך 293 שנים רציפות של ווידאו (באיכות השידורשל מצלמת רשת). אותו ביסטון היה צריך מקום לגבות את הכל, והוא פשוט העלה את זה לשרתי אמזון, שם זה שמור עד היום, כדי לאתגר את המגבלות של השירות. אמזון הציעה שירות "בלתי מוגבל" ב-60 דולר לחודש, וביסטון פשוט בדק מתי יגידו לו שגם הוא הגזים.

"קרא לי משוגע", הוא הסביר לכתבת Vice, סמתנה קול, "אבל נשים מעניינות אותי יותר מאשר רוב הדברים באינטרנט, ויש כמות עצומה של מידע שמיוצרת באופן יומי, אז זה התאים לפרויקט". בהחלט, הסיבה שהן מתפשטות זה בשביל ליצור עניין ולספק חומר לפרויקט אחסון מידע. אגב, מאז הכתבה הוא סיפר שפנה אליו גולש וביקש לכתוב גירסה שתסנן החוצה מהווידאו את החלקים שבהם האישה שמצטלמת רק מדברת ולא "עושה דברים". ככה, אתם יודעים, באמת יישמר רק החלק המעניין.

"אנשים תייגו אותי כסוטה עם אוסף פורנו עצום, אבל זה לא נכון. יש לי יותר בעיית אגרנות מידע מאשר בעיה עם פורנו", הוא הסביר לכתב ואמר שהפרויקט שלו הגיע לסיומו והוא הפסיק להקליט את השידורים - אבל האגרנים האחרים עדיין יכולים להשתמש בתוכנות שכתב.

לשלם לנשים על העבודה שלהן

המשתתפות באתרים הללו מתפרנסות ממנויים וטיפים שהן מקבלות מצופים. קול שאלה את צ'ארלי הארט, שמצטלמת לאחד האתרים הללו, מה היא חושבת על הפרויקט האגרני, והיא אמרה שהיא בסדר עם זה באופן חלקי, מאחר שהיא מצטלמת בידיעה. עם זאת, היא הסבירה שיש נשים שמעדיפות שהתוכן לא יהיה זמין לנצח, בשביל להגן על הפרטיות שלהן.

הארט גם הסבירה שאנשים שרוצים לשמור את הסרטונים מבקשים ממנה רשות ומשתפים איתה את ההקלטה. "אני מרגישה מנוצלת מכך שאנשים צופים בסרטים בחינם", היא אמרה, "בחרנו בעבודה הזאת ואנחנו מודעות לזה, אבל צריך לשלם לנשים על מה שהן עושות".