שמעתם על "עולם הדוגמניות"? סביר להניח שלא. אבל הבנות שלכם או האחיניות שלכם משחקות בו ובמשחקים אחרים בסגנון דומה שבהם הן מגלמות דמות שצריכה לקנות תכשיטים ובגדים, לפזר נשיקות לבן הזוג ובסוף ולהתארס איתו.

"אנשים שעוסקים בחינוך מיני ובדיגיטל מכירים כבר תקופה ארוכה משחקים כאלה ואחרים שיש בהם רמה של סיכון", אומרת שלומית הברון מקימת מיזם "מידע אמין על מין". ומוסיפה "אנחנו לא צריכים לסמוך אל הילדים שיגלו לנו, כי הם לא מזהים את הסיכון. האחריות היא עלינו ולא עליהם. הם לא יכולים לדעת שהצ'ט הוא מסוכן".

"הילדים שלנו חשופים לתכנים שלא היינו רוצים שיהיו חשופים אליהם ואנחנו לא יכולים לצפות שתהיה להם חשיבה ביקורתית", אומרת  עינת נתן, מדריכת הורים, "פורנו זה הדבר האחרון שאנחנו אמורים לחשוש ממנו. את הדברים האלה תוכנות הסינון לא תמיד מזהות". 

היא מוסיפה "פעם הבאה שאנחנו חושבים שיש לנו 5 דקות שקט כי שמנו את הילד על האייפד ואנחנו הולכים לשתות קפה, כדאי מאוד שנקדיש לזה זמן ונראה במה הם משחקים. כשאנחנו רואים ביחד ומשחקים, אנחנו יכולים להגיד 'זה נורא מוזר שאנחנו בוחרים את הגודל של הציצי ושהיא נותנת נשיקות לחבר שלה ומקבלת מתנות'. אנחנו אמורים להכניס את המשנה שלנו ולא ממקום מפחיד".

הברון מסבירה "יצרנו פוסטרים שמתאימים לילדים עד גיל 6 וכאלה שמתאימים לילדים שעדיין אין להם סמארטפון. אנחנו מזמינות הורים לשבת ולדבר עם הילדים הזה. אפשר לאסור על משחק, אבל אפשר גם להגיד במשחק מסויים יש דברים לא ראויים, בואי נשחק בו ביחד".

יוצרי המשחק: מדובר במשחק הלבשה סטנדרטי

"איננו מאמינים שהמשחק פוגע בדימוי העצמי בקרב הילדות. מדובר במשחק הלבשה סטנדרטי הדומה לאינספור משחקים אחרים. מכיוון שהמשחק מדבר כביכול על עולם הדוגמנות, ההתעסקות במראה החיצוני של הדוגמניות הינו מרכזי אך אינו יחידי במשחק".

"המשחק אכן מכיל אפשרות התכתבות בין הדוגמניות, עם זאת, בכל זמן נתון ניתן לחסום שיחה כלשהי או לדווח עליה. אנו עושים את המקסימום על מנת לאפשר משחק בטיחותי ונעים".