"לאחר תאונת סקי רצינית בצרפת וניתוח חירום אני כעת מתאושש לאט בטיפול נמרץ בישראל ואמור בימים הקרובים להתחיל בתהליך שיקום", כך כתב אתמול בצהריים יריב בש לחבריו בעמוד הפייסבוק שלו וסיפר כי כעת הוא מרותק לכסא גלגלים ולא יכול להזיז את רגליו.

בש הוא מהנדס אלקטרוניקה שממייסדי ומובילי SpaceIL - פרויקט לשיגור החללית הישראלית הראשונה (והלא מאויישת) לירח - פרויקט שעליו הוא עובד עם שותפיו כפיר דמרי ויהונתן ויינטראוב מאז 2011. מאז שהקימו את העמותה, בש וחבריו גייסו יותר מ-30 עובדים שעוסקים בפרויקט במשרה מלאה, ועוד עשרות מתנדבים. 

ויינטראוב סיפר במאמר מיוחד ל-NEXTER על הפרויקט. "(אנחנו) קבוצה ישראלית שמשתתפת בתחרות של גוגל במטרה להגיע לירח. כמו ישראלים טובים נרשמנו לתחרות ברגע האחרון של היום האחרון להרשמה. היינו אז 3 מהנדסים שנפגשו בפאב ולא הכירו קודם, אבל חלקו חלום משותף.

"בתחרות של גוגל, שמכונה Lunar X-Prize, יש חוקים פשוטים: צריך להנחית חללית על הירח (נחיתה לא מאויישת), לשדר וידאו ותמונות של הנחיתה – ולנסוע 500 מטרים על פני קרקע הירח. בתחרות משתתפות כמה עשרות קבוצות מכל העולם. SpaceIL היא הקבוצה הישראלית היחידה".

בחודש ינואר האחרון דווח כי עמותת SpaceIL עלתה לשלב הגמר בתחרות. לצידם, עלו לגמר קבוצות מארצות הברית, יפן, הודו וקבוצה בינלאומית בשם Synergy Moon. 

"אל חשש", כתב בש בפוסט שלו, "נשים חללית על הירח ואחר כך נפתור גם את הבעיה הזו".