דייזי קולמן
"רק רצינו שרשויות החוק יתייחסו אלינו ברצינות". דייזי קולמן

ניצחון מריר לנערה שנאנסה  וסבלה מהתנכלויות עד שנאלצה לעזוב את עיירת מגוריה: רוברט רייס, פרקליט מחוז נודאוויי שבמיזורי, ארה"ב, הודיע כי ביקש למנות תובע מיוחד לבדיקה חוזרת של המקרה, מה שהביא למינויה של ג'ין פיטרס בייקר, פרקליטת מחוז ג'קסון, לביצוע חקירה חוזרת.

בואו לפייסבוק של נקסטר

נזכיר כי בשבוע שעבר חשף המקומון "קנזס סיטי סטאר" את סיפורה של דייזי קולמן בת ה-16, קטינה שנאנסה לפני כשנתיים על ידי מת'יו בארנט וג'ורדן זק, שני ספורטאים בני 17 מבית ספרה, שאף צילמו את המעשה בעזרת הטלפונים שלהם והפיצו את התמונות והסרטונים בקרב תלמידי בית הספר. לאחר מכן סבלה הנערה מהתעללות ממושכת, כאשר חבריה ותושבי העיר העדיפו להגן על שני הספורטאים המצטיינים ולהאשים אותה במעשה. לבסוף הוברחה המשפחה מהעיר וביתה נשרף בנסיבות מסתוריות, בעוד שני הנערים האנסים חומקים מעונש לאחר שהחקירה נגדם נסגרה למרות הראיות.

מימין: מת'יו בארנט, משמאל: ג'ורדן זק
לא מצליחים לחמוק מאחריות. הספורטאים החשודים באונס (מימין: מת'יו בארנט, משמאל: ג'ורדן זק)

לאחר חשיפת הסיפור התעוררה סערה ברשת, כאשר אלפי גולשים צבאו על עמודי הפייסבוק של שני הספורטאים הצעירים, העלו סטטוסים ותגובות ארסיים נגדם והפיצו את תמונותיהם ברשת וכינו אותם: פושעים ואנסים. שני הצעירים נאלצו לסגור את הפרופילים שלהם ברשת החברתית. במקביל, הותקפו אנשי הרשויות בעיר, ביניהם נציג המדינה בבית הנבחרים שהוא אביו של אחד האנסים, במבול של פניות בטענה כי הם טייחו את המקרה בשל הקרבה המשפחתית של הפושע.

לדברי אימה של הנערה בראיון ל-CNN, המשפחה רצתה רק שרשויות החוק יבחנו את המקרה "באופן הוגן ובמעט התלהבות. התאכזבנו מכך שהם לא באמת עשו את העבודה (עד עכשיו). הם לא באמת אספו את הראיות ולא נראה שהיה איכפת להם מההתחלה".

עתה, קיבלה על עצמה הפרקליטה המחוזית מג'קסון, מחוז השוכן דרומית לאזור בו אירע המקרה, לבדוק אותו "ללא פחד או פניות". היא הבטיחה כי "אני יכולה להבטיח לכם גם שפוליטיקה, קשרים וכל סיבה אחרת שאתם יכולים לחשוב עליה לא ישחקו תפקיד בבדיקת המקרה. יהיו אלה ההוכחות, כמו בכל מקרה שאנו בודקים".

>> "הסקס עם סטיב ג'ובס היה אלוהי"

>> מזעזע: צילמו את עצמם אונסים אישה והפיצו ברשת