שבירת שביתת הרעב של ברגותי באמצעות טורטית, הציפה את הרשת בבדיחות. כפי שקורה בתרחישים כאלה גם פרסומאים רצו להתחכם ולקחת חלק בחגיגה. אלא שבמקרה של פיצה האט ישראל, זה עלה בקריאה לחרם עולמי.

פיצה האט ישראל או מישהו מטעמה שמפעיל את עמוד הפייסבוק העלה אתמול את התמונה הבאה, ובה צילום של ברגותי מהכלא, עם כיתוב שממליץ לשבור את שביתת הרעב באמצעות פיצה.

 

פלסטינים ולקוחות סביב העולם שתומכים בשביתת ברעב שהנהיג ברגותי, ובאסירים שכלואים בישראל, הפיצו את הפוסט בפייסבוק וקראו להחרים את רשת הפיצריות, תחת התגית #Boycott_PizzaHut. חלקם הוסיפו עיבוד של הלוגו של פיצה האט, מעוצב כבית כלא. 

 

 

הקמפיין התפרסם בכלי תקשורת בינלאומיים, ובמהלך הלילה הפוסט הוסר מעמוד הפייסבוק של פיצה האט ישראל. הבלגן הביא להתנצלות של הרשת העולמית באנגלית ובערבית בעמודים של הרשת במדינות ערב.

"פיצה האט הבינלאומית מתנצלת על פגיעה שנעשתה על ידי פוסט בפייסבוק של פיצה האט ישראל. זה היה לחלוטין לא ראוי, ולא משקף את הערכים של המותג. הזכיין המקומי במדינה הסיר אותו מידית, ופיטר את משרד הפרסום שהעלה אותו. אנחנו מתצלים בפני כל מי שנפגע". 

תגובת פיצה האט ישראל: "מדובר בפוסט הומוריסטי לשירות המשלוחים של פיצה האט ישראל שהוחלט להסירו לאור בקשת הנהלת הרשת הבנילאומית".