אין תמונה
גלש בפייסבוק, אתרי פורנו ושירותי ליווי בסמארטפון, בזמן שנהג במשאית. אספינוזה בסרטון שהופץ

נהג משאית מאריזונה שבארה"ב, שהיה מעורב בתאונה קטלנית בחודש מאי, עומד עתה למשפט באשמת רצח מדרגה שנייה. הסיבה לבחירה באישום החמור, שהעונש המקסימלי עליה במדינה הוא מאסר עולם וקנס של רבע מיליון דולר, היא חקירה שגילתה כי הנהג גלש בפייסבוק דרך הסמארטפון שלו בזמן התאונה ובמקום להסתכל על הכביש, הסתכל על תמונות של בחורות ואתרי פורנו וליווי. 

בואו לפייסבוק של נקסטר

התאונה אירעה ב-6 במאי בכביש i-8 מזרח במחוז יומה שבמדינה. חורחה אספינוזה, שנהג במיכלית דלק ריקה במהירות של 106 קמ"ש, התנגש בשלוש מכוניות משטרה ושתי ניידות כיבוי אש, שעסקו בטיפול בתאונה שאירעה על הכביש מוקדם יותר. כתוצאה מהתאונה מת קצין המשטרה טים האפמן, שישב במכוניתו בזמן האירוע. 

לאחר התאונה טען אספינוזה כי לא ראה את מכוניות המשטרה, אך חקירה שנפתחה גילתה כי הוא יכול היה לראותן בבירור – אילולא היה עסוק בגלישה בסמארטפון שלו, מסוג גלקסי S3. הצילומים ממצלמות הרכב הראו ששדה הראייה של אספינוזה היה נקי, אך הם מראים גם את המכשיר עף מידו בזמן ההתנגשות. בדיקה של היסטוריית השימוש במכשיר גילתה כי אספינוזה גלש במכשיר תוך כדי נהיגה, נכנס לאתרי פורנו ושירותי ליווי ובזמן התאונה היה עסוק בצפייה בתמונות נשים בפייסבוק.

מאחר וידע כי הוא מצולם בזמן הנהיגה, וכי שימוש בטלפון אסור לפי נהלי החברה בה עבר למרות שהחוק באריזונה לא מסדיר את נושא השימוש במכשירים אלקטרוניים ברכב, ניסה אספינוזה להסתיר את מעשיו בעזרת הארנק שלו, אותו הציב בין המצלמה לסמארטפון.

צפו בקטע שתועד במצלמת הדאשבורד ועתה הותר לפרסום על ידי המשטרה: 

 

>> דרשה מהארוס: "אם אתה אוהב אותי, אין יותר פייסבוק"

>> צפו: הבחור הזה קיבל בדיוק את מה שמגיע לו