המשפט "הלקוח תמיד צודק" הוא אולי קלישאה כוללנית, אבל אמש (א'), הוא הפך לזירת קרב ויראלית בפייסבוק. הדבר אירע לאחר שעידו קינן, אושיית רשת בכלל ורשתות חברתיות בפרט, העלה לפרופיל הפייסבוק שלו תלונה נגד מסעדת "בהדונס" ברמת החיל.

 

"אז מה אם אני מחכה בשולחנות בחוץ כשהמלצר יודע שאני שם אבל לא ממש בזין שלו לבוא", כתב קינן לקרוב ל-10,000 חברים ועוקבים, "ואחרי שמלצרית אחרת מואילה להגיע אני מקבל עסקית חומוס שכוללת סלט שבקושי מכסה את תחתית הקערונת שהוגש בה וצ'יפס רעוע ושני (!) פלאפלים זעירים".

עוד NEXTER בפייסבוק, כל הזמן

הוא המשיך לתאר כיצד ביקש להחליף את המנה אך נענה כי 'אם נגעת בזה אני לא יכולה להחליף, אני אשאל את המנהל אבל הוא יגיד אותו דבר'. בהמשך, לטענתו, הוא קיבל את החשבון לפני שסיים לאכול אך נאלץ לקום לשלם לאחר שאף אחד מהמלצרים לא לא הגיע. "מה אכפת לכם", הוא סיים, "את ה-38 שקלים שלכם קיבלתם. שלושת השקלים שהשארתי כטיפ היו הגזמה פראית, הייתי צריך להשאיר עשר אגורות אבל לא היה לי המטבע".

 

 

הסטטוס גרר מייד עשרות תגובות, רובן של גולשים שכתבו כי המסעדה מוכרת ככזו בעלת אוכל ושירות ירודים. אך אז, לאחר כשעה, הצטרף לדיון ירון אמסטט, שהזדהה כבעל המסעדה, והדיון הידרדר עוד יותר.

"אכלו אצלנו לא מעט היום ולא היה תלונה אחת", כתב אמסטט, "צר לי שיצאת מאוכזב אבל אתם אנשי כלכליסט ממורמרים באופן קבוע והתמונה שהעלת זה אחרי שאכלת מהציפס אנחנו נמצאים שש שנים וידועים באיכות מעולה ושרות מצוין (...) שבוע טוב ופחות תיסכול והמרמור גם עם היה תקלה לא צריך לכתיב בפיס וכו וכו למזלנו יש לנו שם טוב ואחד ממורמר כמוך לא יוכל להרוס לנו" (כל השגיאות במקור).

 

עד מהרה הצטרפה גם מורן, המלצרית שכנראה שירתה את קינן, וכתבה כי "יכולת להגיד שאתה לא מעוניין בעיסקית אם זה לא היה ניראה לך כמות מספקת למנה (...) ותאמין לי שאין לי ספק שאם היית רוצה להחליף או לבטל היינו נענים לבקשתך (...) זה הכי קל להשמיץ ולהלבין אנשים פשוט בושה וחרפה איך שאנשים הולכים ומפרסמים דברים שונים כי עד כמה שידוע לי שאני שלוש שנים רצופות עובדת בהדונס ולא קרה לי כזה דבר חבל מאוד תמיד אפשר לפתור דברים אבל אתה הלכת בדרך הכי מכוערת שאפשר מקווה שלפחות מהחומוס מס 1 שלנו נהנת ונשמח לארח אותך תמיד !!!!".

 

הגולשים, שלא אהבו את התגובות של הבעלים והמלצרית, החלו לבקר אותם על סגנונם, אך אלו המשיכו בשלהם, כאשר אמסטט מוסיף וכותב כי "יש מקרים דומים שילדים התאבדו בגלל לינצ' ברשת" וכי "בגלל אחד כמוך אני לא תולש שערה מהת....". הדברים רק הוסיפו שמן למדורה וגרמו לעוד ועוד גולשים להגיב, בדרך כלל תוך לעג למסעדה ולאנשיה.

נכון לשעת כתיבת שורות אלו מתקרב הפוסט ל-800 תגובות, רובן השתלחויות בין אנשי המסעדה לגולשים אחרים ואף ממים שהוכנו על ידי הגולשים בנושא.

עידו קינן מסר: "אכלתי במסעדה, קיבלתי שירות גרוע ושחררתי קיטור בפייסבוק, כמו שאני עושה לא מעט, בעיקר לחברות תקשורת וגופים ממשלתיים. לא ציפיתי לשרשורפלצת המטורלל הזה, שנולד בגלל התגובות הבוטות וההערות המעליבות של בעל המסעדה. אני לא מצפה ממנו להכיר את הדינמיקה של פייסבוק, אבל אני כן מצפה ממנו לדעת איך להתייחס ללקוחות".

השירות הלקוי - גם בקבלת תגובה

התקשרנו למסעדת בהדונס כדי לקבל מהם תגובה למקרה, אך לאחר כמה ניסיונות חיוג שלא נענו קיבלנו את התשובה "בהדונס, רק רגע", שאחריה שכחו העובדים את הטלפון על הדלפק למשך יותר מ-30 דקות, עד שניתקנו בעצמנו :-(

לכלכו על השף המפורסם ותקפו את הגולשים בפייסבוק

איימי וסמי בוזגלו וגורדון רמזי
זוכרים את אלה? סמי ואיימי בוזגלו

המקרה מזכיר מאוד, את אחד מהסיפורים הקולינריים המוזרים של 2013, כאשר בעלי מסעדה באריזונה, איימי וסמי בוזגלו (הוא ישראלי לשעבר שהיגר לארה"ב), הזמינו למסעדה את השף המפורסם גורדון רמזי וצוות תוכנית הריאליטי "מטבחי הגיהינום", על מנת לעזור להם להפוך לעסק מצליח. מכאן התפתח אחד הפרקים המדוברים בתולדות התוכנית, וגם הפרק הראשון שבו רמזי המיואש החליט להרים ידיים ולוותר מלעזור למסעדה, לראשונה בתולדות הסדרה שמשודרת בגרסתה האמריקאית כבר שש עונות. 

לאחר עזיבתו של רמזי, השניים החליטו להשתלח במי שכתב דברים שליליים על המסעדה שלהם בעקבות התוכנית: "אנשים טיפשים. אל תאשימו אותנו בגלל שאתם לא יכולים להרשות לעצמכם איכות". נכתב באחד הפוסטים.  באחר נכתב: "כאן סמי. אני עוקב אחרי כל השמות כאן. אנחנו נפעיל אמצעים חוקיים נגד כולכם".