אין תמונה
רוס קאמינס וחברה

 

אין תמונה
מתו מצריכת אלכוהול במסגרת משחק רשת בשם NekNomination. קאמינס

מותם של שני צעירים אירים בסוף השבוע מעורר סערה, בעקבות טענות כי הם מתו בגלל משחק שתייה אינטרנטי. רוס קאמינס (22) וג'וני ביירן (19) נמצאו מתים בהפרש של שעות, הראשון במיטתו והשני לאחר שטבע בנהר. השניים היו דמויות פופולאריות יחסית – קאמינס היה דיג'יי מדאבלין וביירן היה כוכב קבוצת hurling (ספורט קבוצתי גאלי הנראה כשילוב של פוטבול והוקי).

החשד שנחקר הוא כי השניים מתו מצריכת אלכוהול במסגרת משחק רשת בשם NekNomination. חבריו של קאמינס מצאו אותו מת במיטתו לאחר שבמסיבה בערב צילם עצמו בווידאו שותה מנה גדולה של אלכוהול. המשטרה האירית חושדת שגם ביירן קפץ אל מותו בטביעה באגם לאחר ששתה כמות גדולה של אלכוהול בזמן קצר לסרטון רשת.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

אין תמונה
כל אחד "מאתגר" אדם אחר לצלם את עצמו צורך כמות אלכוהול גדולה ולשתף את החברים

המשחק שמואשם במותם של שני הצעירים החל באוסטרליה, כאשר צעירים מקומיים הוללים החלו לצלם את עצמם שותים כמויות גדולות של אלכוהול בזמן קצר ולהעלות את הסרטונים לרשת. כל אחד מהם "מאתגר" אדם אחר לצלם את עצמו צורך כמות אלכוהול גדולה ולשתף את החברים תוך קריאת תיגר על אחד מהם, וכן הלאה. עד מהרה התפשט המשחק במדינות דוברות האנגלית והגיע לדרום-אפריקה, בריטניה, ארה"ב וקנדה.

ארגון Alcohol Action, המנסה להתמודד עם צריכת האלכוהול של צעירי אירלנד, הזהיר מפני השתתפות במשחק וכתב כי "לשתיית כמות גדולה של אלכוהול בזמן קצר עלולות להיות תוצאות אמתיות מאוד".

אחד מחבריו של ביירן כתב בפייסבוק כי "כל מי שהיה מעורב בחוגי איגוד האתלטיקה הגאלי נדהם ונעצב עם היוודע דבר מותו של חברנו ג'וני ביירן והוא בן 19 בלבד. אמש, (חברי קבוצתו) אספו פרס בטקס פרסי הספורט של (תחנת הרדיו) Beat 102-103, אך לא יכלו לחגוג מכיוון שחבר חשוב אחד היה חסר – ג'וני. (הוא היה) נשמה אדיבה שנאהב ברחבי קרלואו ובמיוחד ב-hurling, ג'נטלמן וחבר טוב אף יותר משהיה כשחקן ואנו שבורי לב".

אחיו של ביירן העלה בעמוד הפייסבוק של הצעיר המת את ההודעה "עצרו את ה-NekNomination" לפני שיהיה מאוחר מדי.

>> OMG! החיים הפרטיים של המעודדות הכי פופולריות בתיכון

>> צפו: התפטרה בשידור חי מול מאות מיליוני צופים