כיצד לנקות מקלדת של מחשב (תמונת AVI: mako)
גברים נשואים ועם ילדים מתעניינים בספורט, כושר וכלכלה | תמונת AVI: mako

ועדת המידרוג למדידת שיעורי הגלישה באינטרנט פירסמה מחקר חדש ובו פילוח של תחומי העניין המעניינים ביותר את הגולש הישראלי. מחקר הוועדה מספק נתונים על גולשים מגלאי 7 ומעלה.

אז מה הכי מעניין את הגולשים בישראל? הקטגוריה שהגיעה למקום הראשון היא קטגוריית המחשבים, אינטרנט ואלקטרוניקה. זוהי גם הקטגוריה שמעניינת הכי הרבה את הגולשים בגילאי 35-44.

בואו לפייסבוק של נקסטר

במקום השני נמצאת קטגוריית הטבע, טיולים בארץ וטיולים בחו"ל. קריאה נמצאת במקום השלישי וטלוויזיה נמצאת רק במקום הרביעי. פנאי, ברים ומסעדות הוא התחום החמישי שהכי מעניין את הגולש הישראלי, ספורט וכושר במקום השישי. ומה במקום האחרון בתחומי העניין של הגולש הישראלי? דת ורוחניות. מכל 19 הקטגוריות שחולקו בוועדת המידרוג, זו הקטגוריה שקיבלה הכי פחות התעניינות. את הדת עוקפת קטגורית הורים וילדים במקום הלפני אחרון, ומכוניות במקום ה-17.

בני 18-34 מתעניינים במיוחד בבילויים, מסעדות ובארים, כשמחשבים ואינטרנט במקום השני. בני 45-54 מתעניינים בעיקר בטיולים וטבע, והרבה פחות בטלוויזיה. בני 65 ומעלה מתעניינים בעיקר בקריאה, ובמקום השני בטלוויזיה. אלה גם הכי פחות מתעניינים בבילויים.

עוד עולה מהסקר כי גברים רווקים מתעניינים בעיקר במחשבים ואינטרנט, בעוד נשים רווקות מתעניינות בעיקר בקטגורית הבילויים והמסעדות. נשים נשואות עם ילדים מתעניינות בעיקר בקריאה. ובטבע וטיולים, בעוד גברים נשואים עדיין מתעניינים בעיקר במחשבים, כשקטגוריית הטיולים מגיעה אצלם למקום השני.

הקטגוריה שהכי מעניינת נשים נשואות עם ילדים היא באופן לא מפתיע הורים וילדים, גברים נשואים עם ילדים לעומת זאת, כמעט אינם מתעניינים בקטגוריה הזאת, והיא נופלת מקטגוריות כמו ספורט וכושר או כלכלה.