מאז היוודע דבר פציעתה של הדוגמנית והמגישה שלומית מלכה, שמאושפזת נכון לרגע זה במצב קשה בבית החולים איכילוב לאחר שהחליקה ונפלה במהלך נסיעה מקורקינט בשדרות רוטשילד, גולשים רבים החלו לפרסם ברשתות החברתיות טענות כלפי עיריית תל אביב על כך שהמדרכות הרטובות ממערכות ההשקיה מהוות סכנת חיים של ממש.

"הבוקר נסעתי ברוטשילד על אופניים. השדרה כולה רטובה אחרי שמנסים לנקות אותה מהפירות של העצים שמלכלכים בטירוף. גם בלי שמרטיבים אותה בצורה לא אחראית היא מאד מסוכנת בגלל הפירות", כתב בעמוד הפייסבוק של העירייה הגולש אלון. "אני כל הזמן רואה סטטוסים של אנשים שהחליקו שם אחרי ש'ניקו'. זה אף פעם לא באמת נקי. כמה דקות אחרי שאני רכבתי, ובחלק מהדרך ירדתי מהאופניים כי היה מחליק, התקשרתי לעומר שהיה אמור לנסוע לכיווני בשדרה וביקשתי ממנו לרכב בדרך חלופית...". הגולשת הילה מפרסמת דברים דומים: "אחרי שעוד בחורה החליקה עכשיו בשדרות רוטשילד חוץ משלומית מלכה מה דעתכם לא להשקות את הדשא בבוקר? אני גרה ברוטשילד ממש ליד וכל בוקר יש בשדרה המון רוכבים על דו גלגלי וזה מסוכן מאוד, גם להולכי רגל".

שלומית מלכה
שלומית מלכה, ארכיון | צילום: אמיר מאירי

גם הגולש שי משתף בתחושות דומות: "לא ברור מי החכם שהחליט להשקות את השדרה ביום במקום בלילה כמו שצריך, אבל הירידה הזו כאשר היא שטופה במים והשמן והלכלוך מהכביש עולים, היא סכנת נפשות לאופנועים וקורקינטים שמחליקים פה על בסיס יומי. לי זה כמעט קרה כמה פעמים ומה שהיה היום בבוקר פשוט עצוב, טרגדיה ומיותר".

חיפוש מהיר ברשת החברתית מעלה כי לא מדובר בתופעה חדשה. כבר לפני כשבועיים, בתחילת חודש אוגוסט, פרסמה גולשת תלונה דומה: "שלום עיריית תל אביב. זו תמונה שצילמתי היום, תשע בבוקר, שדרות רוטשילד. הממטרות שלכם משפריצות ב-360 מעלות. כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון - 1. המדרכה לא צריכה השקייה, אתם מבזבזים מים בטירוף. 2. בשעה שאתם משקים הרבה אנשים הולכים בשדרה לעבודה ולמרות שחם זה ממש לא נעים לקבל שפריץ של מים על הבגדים (ואי אפשר להתחמק מזה). 3. אתם משקים את שביל האופניים, נוסעים עליו גם אופניים חשמליים, עוד שנייה מישהו מחליק שם ועושה תאונה. סופר מסוכן".

שלום עיריית תל אביב.
זו תמונה שצילמתי היום, תשע בבוקר, שדרות רוטשילד.
הממטרות שלכם משפריצות ב-360 מעלות.
כמה דברים שכדאי...

Posted by Ronny Faivelovitz on Tuesday, August 1, 2017

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה לנפילתה של שלומית מלכה: "העירייה מביעה צער על המקרה ותבדוק את נסיבותיו. העירייה משקה מדי יום במועדים קבועים את הדשא בכל חלקי העיר, השדרות והפארקים ובאופן טבעי נגרמת רטיבות גם על השביל. יש לציין כי שדרות רוטשילד, בהיותן בלב העיר, משמשות את הרוכבים לאורך כל שעות היממה ושלטים המזהירים מפני החלקה מוצבים בשדרה".