אין תמונה
"לאחר מותי, ארדוף אותך יום ולילה, לא אעזוב אותך שוב לעולם" | צילום: הדר טנדלר

 

משתמשי אינסטגרם רגילים לגולשים שמעלים תמונות ממגוון סוגים, אבל אף אחד מהם כנראה לא חשב שגולשת שהעלתה סדרת תמונות שלוותה בטקסטים דכאוניים תשלח יד בנפשה, תוך שהיא מתעדת את הרגעים האחרונים על גבי הרשת החברתית לשיתוף תמונות.

אך זה מה שקרה לכאורה על המשתמשת jojotsai1012, צעירה סינית עם 60 אלף עוקבים, שלפי טענות גולשים אחרים ביצעה התאבדות תוך שהיא מתעדת אותה באינסטגרם. הנערה משנחאי, שפרטיה האישיים אינם ידועים, העלתה בשבועות האחרונים לאינסטגרם מספר תמונות שלוו בטקסטים ארוכים יחסית אודות הפרידה מהחבר שלה, הניסיון להמשיך הלאה וחוסר היכולת שלה לעשות זאת.

עוד ב-NEXTER:

לפני 10 ימים הסלימו הטקסטים, כאשר אחת התמונות לוותה על ידי הטקסט "לאחר מותי, ארדוף אותך יום ולילה, לא אעזוב אותך שוב לעולם". זמן קצר לאחר מכן היא העלתה תמונות שבאחת מהן נראים כמה מחפציה נשרפים על מיטתה בליווי המלים "שיישרפו, כל הדברים כמו אפר", ובאחרת נראות רגליה מחוץ לחלון דירתה, מעל מגרש החניה שבתחתית הבניין. מאז רצף התמונות הזה לא הועלו עוד תמונות לחשבון, שלפני כן היה פעיל מאוד וכמעט לא עבר יום מבלי שהיא תעלה אליו כמה תמונות.

אין תמונה
תמונה עצמית מחלון דירתה | צילום: הדר טנדלר
אין תמונה
"שיישרפו, כל הדברים כמו אפר" | צילום: הדר טנדלר

 

בפורום סיני בשם Mop שותפה מאוחר יותר תמונה של מה שנטען כי הוא גופתה של הצעירה, בשלולית מים במגרש החניה שבתחתית הבניין, בעוד המשטרה סורקת את הזירה. גולשת שטענה כי היא שכנה של הצעירה כתבה כי "זה אמיתי, אנחנו חיים באותו בניין, היא מתה בשבת בבוקר. לא משנה מה, כמה אומץ נדרש ודאי מילדה קטנה להתאבד? נקווה שהיא תמצא שלווה בחיים שאחרי החיים".

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

אדם אחר, שטוען כי הוא חבר שלה, העלה צילום מסך של שיחה שטען כי ניהל איתה בהודעות טקסט, ובה כתבה לו כי היא "עומדת לעזוב".

עם זאת, טרם נמצאו דיווחים על מקרה שכזה בתקשורת הסינית. ייתכן כי הדבר חסר משמעות, שכן התקשורת הסינית ממעטת לדווח על התאבדויות בשל הפיקוח הממשלתי ההדוק עליה שלא לעודד תופעות כאלו על ידי הענקת תשומת לב גדולה לנוקטים בהן. מצד שני, החוסר בדיווחים על מקרה שכזה גם דרך כלי תקשורת שאינם נמצאים בשליטת הממשלה, כמו גם העובדה שהסטטוסים האחרונים לפני ההתאבדות הם היחידים בחשבון שנכתבו באנגלית ולא בסינית, מעוררים חשד.

אין תמונה
"שיישרפו, כל הדברים כמו אפר" | צילום: הדר טנדלר

אין תמונה
האקס המדובר | צילום: הדר טנדלר

אין תמונה
"זה אמיתי, אנחנו חיים באותו בניין, היא מתה בשבת בבוקר". התמונה של הצעירה, לכאורה | צילום: הדר טנדלר
_OBJ

 _OBJ_OBJ