רגע לפני ששנת 2013 מגיעה אל סיומה, הגיע הזמן לסיכום שנה גם בתחום הטלוויזיה. אתר TorrentFreak מציג את רשימת הסדרות הפופולריות ביותר, על פי כמות ההורדות הפיראטיות שהורדו במהלך השנה האחרונה.

שובר שורות - הפרק האחרון (צילום: Ursula Coyote/AMC)
מקום שני. שובר שורות | צילום: Ursula Coyote/AMC

לא מפתיע במיוחד

אנחנו לא יכולים להגיד שאנו מופתעים מסדרת הטלוויזיה המופיעה במקום הראשון בטבלה ואנו בטוחים שגם אתם לא תפלו מהכסא. את המקום הראשון כסדרה הפופולאריות ביותר בקרב ההורדות הפיראטיות קוטפת לא אחרת מאשר משחקי הכס, שנשארת בראש הטבלה זאת השנה השנייה ברציפות עם 5.9 מיליון הורדות דרך BitTorrent.

האתר מבהיר כי יותר מחצי מכמות ההורדות הסופית התרחשה בשבוע הראשון לאחר שהתכנית שודרה, לצד העובדה שפרק סיום העונה הצליח להביא משמעותית יותר הורדות לעומת המתחרות האחרות בטבלה. כפי שציינו קודם, לא מדובר בתוצאות מפתיעות במיוחד בהתחשב בפופולאריות האדירה שהתכנית צברה מאז שעלתה לאוויר לראשונה.

וגם:
>> סיכום שנת האקזיטים של 2013
>> שנת 2014: סוף עידן החפצים הדוממים

אל המקום השני הגיעה סדרה מעניינת ומדוברת לא פחות: "שורות שורות" (Breaking Bad), עם 4.2 מיליון הורדות, שחזרה ב-2013 והציגה את שמונת הפרקים האחרונים בסדרה. בעוד שפיצול סוף הסדרה לשני חלקים היה מתסכל עבור רוב הצופים, מסתמן כי זה עזר לה לצבור קהל צופים עוד יותר רחב וגרם ליותר ויותר צופים מכל רחבי העולם להתמכר אליה.

במקום השלישי ניתן למצוא את "המתים המהלכים" (The Walking Dead), עם 3.6 מיליון הורדות. הסדרה "חגגה" ב-2013 את סיומה של העונה השלישית ואת תחילתה של העונה הרביעית, כאשר גם היא הצליחה לצבור קהל צופים נאמן לא רק מארצות הברית, אלא מכל רחבי העולם.

את החמישיה הראשונה סוגרות "המפץ הגדול" (The Big Band Theory), עם 3.4 מיליון הורדות ודקסטר, שהציגה פרק סיום שנחשב על ידי צופים רבים כלא פחות ממאכזב, אך בכל זאת זכתה ל-3.1 מיליון הורדות.

בחמישיה הסוגרת את הטבלה ניתן למצוא את "איך פגשתי את אמא" (How I Met Your Mother), שסוף סוף הסכימה לגלות לצופים מי היא האמא וקיבלה 3 מיליון הורדות לצד Suits והומלנד המציגות 2.6 מיליון ו-2.4 מיליון הורדות בהתאמה. אל שני המקומות האחרונים נכנסו שתי סדרות חדשות יחסית: Viking, שהציגה את פרק הבכורה שלה בחודש מרץ האחרון עם 2.3 מיליון הורדות ו-Arrow שהוצגה לראשונה באוקטובר 2012 והצליחה להתברג אל המקום ה-10 בטבלה עם 2.2 מיליון הורדות.

עם כל הכבוד לנתוני ההורדות המרשימים, אתר TorrentFreak מבהיר כי לא מדובר בגילוי המשמעותי ביותר של השנה. שכן השנה התברר שליוצרי הסדרה כלל לא איכפת שהצופים מורידים את התכנים בצורה לא חוקית. להפך, הם אף מודים בכך שההורדות הרבות עוזרות ליצור באז תרבותי סביב הסדרה, מה שהופך אותה לפופולארית עוד יותר. עם זאת, נזכיר כי ההורדות הפיראטיות עדיין פוגעות ברווחים ואינן חוקיות. 

לכתבה המקורית באתר Geektime