מסנג'ר
ביוש

אם אתם משתמשים במסנג'ר הישן והטוב של מיקרוסופט, תתחילו להיפרד ממנו יפה - דוח פנימי של החברה חושף את התכניות של החברה להוציא לגמלאות את תוכנת המסרים הפופולרית. המידע נחשף באתר The Verge, ועל פי האתר, הענקית עומדת להודיע על השינוי כבר השבוע. את המסנג'ר אגב תחליף סקייפ, אותה היא רכשה ב-2011.

על פי הדוח, כבר היום כשמונים אחוז מהתעבורה של הווינדוס מסנג'ר נעשית דרך סקייפ, שהחלה לקבל משתמשים מווינדוס מסנג'ר בשנה שעברה. כבר עכשיו הגרסה האחרונה של סקייפ משתמשת בהרבה מהטכנולוגיה של מסנג'ר בהעברת מסרים (אם כי טכנולוגיית הווידיאו Peer to Peer היא עדיין של סקייפ) כך שהמיזוג בין שתי האפליקציות היה רק עניין של זמן. עכשיו מתכננת מיקרוסופט להרוג את המותג הישן שלה, שקיים איתה מאז 1999.

מיקרוסופט מסנג'ר לא היתה אפליקציית המסרים הכי מתקדמת בשוק כשהיא הוצגה, אבל היא היתה הזמינה ביותר, מאחר שהחל משנת 2000 שולבה בכל מערכות ההפעלה של מיקרוסופט. אירגונים גדולים רבים עדיין עושים בה שימוש, גם כרשת צ'אט פנימית שעובדת על השרת של החברה.

עכשיו מסנג'ר הולכת בדרכם של כמה מהמותגים של מיקרוסופט כמו לייב ומפנה את הדרך למותגים החדשים. סקייפ היא תוכנת מסרים מתקדמת בהרבה, עם טכנולוגיית לשיחת וידיאו הנפוצה בעולם. לאחרונה מיקרוסופט שילבה את הטכנולוגיה של סקייפ גם בתוך שירות הווב-מייל החדש שלהם - outlook.com.

>> רוסיה מציגה: תאונות מטורפות וקטטות אלימות 

>> רשמית: אקס בוקס 360 מגיעה לישראל כבר החודש