מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר עם ג'סיקה אלבה (צילום: Stephen Lam, GettyImages IL)
לבאלמר יש "קלסרים של נשים יפות". בישראל בר רפאלי, בארה"ב ג'סיקה אלבה | צילום: Stephen Lam, GettyImages IL

על המסכים הגדולים מרחפות תמונותיהם של אלברט איינשטיין ופבלו פיקסו. להלן: האבות המייסדים, מעניקי ההשראה שרוחם מרחפת מעל גאוני מיקרוסופט. על הבמה מתחת - מופע אורקולי שלא היה מבייש את טקס האוסקר במופרכותו. החברה הוותיקה מסיאטל לא חוסכת במאמצים להעביר את המסר: מיקרוסופט - לא מה שהתרגלתם לחשוב. או בעצם: מיקרוסופט - אם התרגלתם שלא לחשוב עלינו, תחשבו שוב.

מיקרוסופט אמנם השיקה היום (ב'), את חלונות 8 בישראל, אבל בעצם היא התכוונה להשיק את עצמה מחדש. ביתן 1 במרכז הירידים בתל אביב, המקום שרק לפני חודש אירח על הבמה שלו את מוריסי, סולן הסמית'ס, הפך שוב לזירת הופעה חיה, הפעם בישיבה. מסביב לבמה הגדולה חיכו כולם בכיליון עיניים לסופרסטאר סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט שהפך לאגדה בעולם הטכנולוגיה, גם אם לא כל כך מחוץ לו. בביתן ליד המתינה תצוגת כוח של מיקרוסופט עם כל המכשירים והשותפים החדשים, בהם נוקיה ואסוס.

אין תמונה
רגע של טירוף. באלמר (ספטמבר 2000)

מיקרוסופט ערכה היום בישראל אירוע בסדר גודל אדיר - שבועיים בלבד אחרי ההשקה העולמית. זו אחת ההשקות הגדולות בתולדות עולם הטכנולוגיה, ולמיקרוסופט חשוב להרשים את כל מי שרק אפשר. השוק שלה, נזכיר, הוא כל העולם, ובתוך כל זה בולט מעמדה של ישראל - ללא כל קשר לגודלה הכלכלי המצומצם. "אנחנו המדינה הראשונה בעולם מחוץ לארצות הברית שבה בחר מנכ"ל מיקרוסופט העולמית להשיק את הטכנולוגיה החדשה", מודיעה סמנכ"לית הפיתוח של מיקרוסופט ישראל, סיגל קושניר, ומזניקה את המופע.

ההצגה הראשונה היתה של המכשירים החדשים שחלונות 8 מושק איתם. סליחה, לא מכשירים, דווייסס. בהתחלה הקהל זז באי נוחות בכיסאות. לא היה ברור למה כל המציגים על הבמה מתעקשים לשלב את המילה devices בתוך משפטים בעברית, כאילו אליעזר בן יהודה חתום עליה. אבל לאט לאט בקעה התפיסה החדשה-ישנה של מיקרוסופט - כן, יש המון מכשירים. כן, מיקרוסופט יודעת לעבוד על כולם. והם בסך הכל השער לשירותים של מיקרוסופט. זו הסיבה שבשפתה של מיקרוסופט, המכשירים האישיים, הטאבלטים, האולטרה בוקים והסמארטפונים נזרקים כולם לסל אחד כמעט שקוף של devices. זה לא משנה במה אתם משתמשים, העיקר שאת השירותים תקבלו ממיקרוסופט.

בואו להיות החברים של נקסטר בפייסבוק 

אין תמונה
באלמר בישראל. פחות מזיע

למיקרוסופט יש גב פה בשכונה שלנו. מדובר בברית הוותיקה מיקרוסופט-אינטל, ועל הבמה מזנק מולי אדן, נשיא אינטל ישראל, שמציג את המחשבים הניידים החדשים ממשפחת האולטרה-בוק. חלקם יכללו בנוסף למקלדת גם מסך מגע כמו טאבלט. 18 אולטרה-בוקס שכאלה יושקו כבר במהלך 2013. זה המון. היכונו להצפת השוק במחשבים דקים ויקרים במיוחד.

אבל זה לא הכל. רגע לפני שסטיב באלמר סוף סוף עולה לבמה, שולפת מיקרוסופט את האייס המקומי שלה - מי אם לא אשת ההיי-טק ויזמית הסלולר בר רפאלי. בסרטון מטיילת רפאלי במטה החברה בישראל, לא מפסיקה להלל את הממשק החדש של חלונות 8, ועושה את זה ממש כמו מישהי ששילמו לה הרבה מאוד כסף בשביל לשחק ממש רע. את המגבת שתכננו לשלוף כהגנה כשבאלמר יעלה על הבמה, נאלצנו לפרוס כבר עכשיו כדי להתמודד עם ההזעה המוגברת של מיקרוסופט.

ואז - הרגע לו חיכינו. מיד אחרי בר רפאלי עולה לבמה יהודי עם הרבה יותר כריזמה והרבה פחות שיער. סטיב באלמר הוא אמנם לא דוגמנית, אבל הוא הצליח להרים את הקהל הרבה יותר. בעיקר כי האמנו לו כשהוא מתלהב להציג את המוצרים השונים של מיקרוסופט. באלמר ממש התרגש, והתרגשותו הדביקה אותנו.

"יש לי זכות גדולה להיות כאן היום. בעשרת הימים האחרונים הצגנו כמה מהמוצרים המרגשים ביותר בהיסטוריה של מיקרוסופט. וזה מתאים שאני אשיק את פעילות האלו מחוץ לארה"ב בביקור במדינת ההיי-טק - ישראל!" הקהל מתפרע. לפתע, תעשיית ההיי-טק הישראלית מרגישה את הקפיצה. הם שם במיקרוסופט אוהבים אותנו, הם באמת אוהבים אותנו!

"אני איש של תוכנה, ועדיין אני מקבל יותר מחיאות כפיים כשאני מדבר על חומרה", אומר באלמר על רקע התשואות שסחטה הצגת הסרפייס (Surface) - מחשב הלוח החדש של מיקרוסופט. "בעשרת ימי ההשקה ראינו 4 מיליון שדרוגים לחלונות 8. ההתלהבות תבוא מאנשים ששדרגו את המחשבים הישנים שלהם וכך יפיצו את הבשורה. זה מספר פנומנלי".

"אני רוצה לספר לכם למה אנחנו מתרגשים מהמהפכה שלנו", ממשיך באלמר. "המחשבים האישיים הכי טובים בעולם כבר היום פועלים עם חלונות 8. אנחנו נותנים לכם את הטוב מכל העולמות. הטוב בין עסקים לבין משחקים. בין מגע לבין עכבר. ואנחנו רוצים שתוכלו לגשר בין העולמות". ולקראת סיום, עוד דבר אחד קטן (נשמע מוכר?) - "אנחנו מקווים להביא לישראל את הסרפייס בקרוב. וגם האקס בוקס יגיע לישראל ב-21 בנובמבר, כולל אקס בוקס לייב". מה נגיד, האקס בוקס שלי בבית בטח ישמח לגלות שעכשיו הוא ממש מושק רשמית בישראל, שנים אחרי כל שאר העולם. והנה קופץ הטריילר של האלו 4 ואחריה עולה על הבמה הדמות הראשית במשחק ואומרת: "נתראה בקרוב, ישראלים". מזל, כי אם זה היה תלוי בחברה כמו אפל, זה היה "ישראלים, תזכירו לנו מי אתם"?

>> רשמית: אקס בוקס 360 מגיעה לישראל