מגדל אייפל בגוגל סטריט וויו
מבט מלמטה

מגדל אייפל, האתר התיירותי הפופולרי ביותר בצרפת ואחד הפופולריים בעולם, עם 7 מיליון מבקרים מדי שנה, כבר לא כל כך רחוק. במסגרת סטריט וויו, פרויקט הצילום חובק העולם שלה, שלחה גוגל את עובדיה לבקר באתר ולצלם אותו מכל זווית אפשרית, ואת התוצאה ניתן לראות החל מעכשיו כחלק משירות המפות של גוגל.  

בואו לפייסבוק של נקסטר  

נוף
"נוף מהמרפסת"

המגדל המפורסם, שנבנה בסוף המאה ה-19 והיה בעבר המבנה הגבוה בעולם (גובהו 324 מטרים), צולם בעזרת ציוד ייחודי שיצרה גוגל תחת השם Trolley. הטרולי היא עגלה צרה וגבוהה בה מורכבות כל הטכנולוגיות המשמשות את גוגל ליצירת תמונות הפנורמה המפורסמות שלה: עדשת צילום רב-כיוונית ללכידת תמונות של 360 מעלות, חיישני תנועה ומיקום לצירוף מידע שיאפשר לחבר את התמונות יחד, סוללה להפעלת הציוד במשך שעות ארוכות ועוד. העגלה הוסעה מסביב למגדל ובשלוש קומות התצפית שלו כדי ללכוד את הבניין עצמו והנוף הנשקף ממנו.

בנוסף לנוף הפריזאי, כולל פרויקט הצילום של מגדל אייפל גם צד תיעודי: צוות גוגל, בשיתוף עם החברה המתפעלת את פלא העולם, לא רק צילם את המגדל, אלא אסף כמות עצומה של חומר ארכיוני הקשור אליו – החל מתוכניות הבנייה ששרטט האדריכל אלכסנדר גוסטב אייפל, דרך תמונות המתעדות את כל שלבי הבנייה ועד התמונות שצולמו בימים הראשונים לאחר פתיחתו. את שלושת הפרויקטים הללו ניתן לראות באתר "המכון התרבותי" של גוגל.

פרויקט צילום הרחובות של גוגל, שהפך בשנתיים האחרונות לפרויקט צילום האתרים של גוגל, ממשיך לנסות להביא את ההר אל מוחמד – או, ליתר דיוק, את העולם אליכם. אם תחילה ניתן היה לצפות בשירות רק ברחובותיהן של ערים גדולות, בשנתיים האחרונות הרחיבה גוגל את ההיצע, והחלה לצלם אתרים שונים, החל מהכותל המערבי בירושלים, דרך מוזיאונים ותערוכות ברחבי העולם ועד המגדל הגבוה בעולם, "בורג' ח'ליפה", שנוסף לשירות רק בחודש שעבר.

 

>> מתל אביב לאילת ב-7 דקות: הכירו את הרכבת המהירה בעולם

>> מהיום: התשלום החדש עבור אפליקציית Whatsapp