גוגל הכריזה על אפליקציה חדשה בשם Bulletin, מעין לוח מודעות וירטואלי המיועד להפצת חדשות במה שהיא קוראת לו מסגרת "היפר-לוקאלית" – קהילה או שכונה מסוימת.

כל אחד מחברי הקהילה יוכל להצטרף ולהעלות חדשות ועדכונים המורכבים מטקסט, תמונות וסרטונים. לכל עדכון שכזה ניתן לשייך תגיות שיעזרו באיתורו, והוא יופיע באופן אוטומטי לחברי קהילה אחרים לפי מיקומם, הן בתוך האפליקציה עצמה והן בתוצאות חיפוש רגילות בגוגל. החברה אמרה שכך ניתן לעדכן לדוגמה בחסימת כביש מקומי, הפגנה שמתארגנת וכדומה.

נכון לרגע זה, נראה כי התכנים המועלים לאפליקציה אינם מפוקחים או מסוננים על ידי גוגל, וגם לא מופיעות בהם פרסומות. הדגש הוא על קלות ופשטות השימוש, ללא צורך בהקמת אתר או בלוג לצורך פרסום הידיעות, או הרשמה לשירות נוסף מלבד חשבון גוגל. "Bulletin מאפשרת לפרסם ללא מאמץ סיפורים מרגשים שאינם מסופרים כיום", נכתב בתיאור האפליקציה.

בחברה מבטיחים כי מדובר באפליקציה "קלה", שתוכל לפעול היטב גם על מכשירים חלשים יחסית. כרגע האפליקציה זמינה רק עבור מכשירי אנדרואיד ומוגבלת לשתי ערים בלבד בארה"ב: אוקלנד שבקליפורניה ונשוויל שבטנסי. תושבי הערים הללו מוזמנים להצטרף לניסוי דרך טופס הרשמה מקוון, בעוד שתושבי ערים אחרות ייאלצו להמתין בסבלנות להשקתו הרשמית של השירות.

הכתבה פורסמה במקור באתר TGspot

עוד ב-TGspot:
נחשף צמיד כושר של מיקרוסופט שמעולם לא הושק
גוגל השיקה מצלמה חכמה - והמלאי אזל תוך זמן קצר