אפליקציית התמונות של גוגל לוקחת לעצמה את הזכות לחטט לנו בתמונות, לשפץ אותן, לשנות את הגודל שלהן ואפילו לזהות בהן פנים - אבל עד עכשיו היא לפחות עשתה את זה מאחורי הגב שלנו, כשלא ממש שמנו לב. אבל אם לשפוט לפי רמזים שנמצאו על ידי אתר Android Police - נראה שבקרוב האפליקציה ששומרת לנו על התמונות הולכת להפוך להרבה יותר מטרידה.

האתר חפר בקוד הגרסה העדכנית של האפליקציה, ומצא בו התייחסות לכוונתה של גוגל לאפשר לאפליקציה לנצל את היכולת שלה לזהות פנים בתמונות כדי לאסוף מידע ולהטריד אתכם ואת החברים שלכם.

חשוב להדגיש שזיהוי פנים אינו חידוש בגוגל Photos - האפליקציה התפארה ביכולת הזו מיום השקתה לפני כשנתיים. אך עד כה זיהוי הפנים שימש רק למיון התמונות שלכם. עתה, לפי קוד האפליקציה, עומדת גוגל להתחיל להשתמש בזיהוי הפנים כדי לעודד אותנו לשתף תמונות עם מי שמופיעים בהן.

בקוד מופיע כי האפליקציה תבקש מכם לעזור לה "ללמוד" את הפנים שלכם על ידי הקלקה עליהם בכמה תמונות, לאחר שתתריע כי אם לא תעשו זאת "תפסידו" דברים שהיא יכולה לעשות בשבילכם, כמו "לקבל תכונות מותאמות אישית ולעזור לחברים לשתף איתכם מהר יותר".

לאחר שתיתנו לאפליקציה את האישור הזה, כך נראה, היא תניח שאתם מרשים לה לזהות אתכם אצל כל אנשי הקשר שלכם, ובכל פעם שהם יעלו תמונה שאתם מופיעים בה היא תשותף איתכם - תחילה לאחר אישורם, ובהמשך ייתכן כי בלי כל פעולה מצידם.

הרעיון הזה לוקח צעד אחד הלאה את הניסיון של פייסבוק עם אפליקציית Moments, ליצור בשבילכם אוטומטית קבוצות במסנג'ר לשיתוף של תמונות עם כל מי שמופיע בהן. אלא שאם אכן המטרה היא שהתהליך יתבצע אוטומטית, הוא עלול להוות הפרת פרטיות חסרת תקדים ש"תלשין" בכל פעם שתעלו תמונה שמופיע בה מישהו שהיכרתם פעם.

עם זאת, הגורל עוד לא נחרץ: למרות ההתייחסויות בקוד האפליקציה, התכונה הזו עדיין לא הופעלה, מה שאומר שהיא עדיין בבדיקות וייתכן שתבוטל.