עוד ישיבת פאואר-פוינט אחת עם מקרן מיושן ואורות מכובים ואנחנו נשבעים שזהו. אי אפשר יותר. היום (ד') הציגה גוגל דרך חדשה לקיים ישיבות עבודה, ואנחנו כבר מעדיפים אותה.

בחזונה של גוגל, בקדמת חדר הישיבות עומד Jamboard - טאבלט בגודל 55 אינצ' וברזולוציית 4K, אותו מכנה החברה "לוח". אתם יודעים, כמו אלה עם הגירים או הטושים הנמחקים, שנמצאים בכל כיתה בבתי הספר.

אלא שהלוח הזה קצת יותר מעניין: מלבד העובדה שהוא בעצם מסך ענק, שאפשר להקרין עליו מצגות וסרטונים (בבקשה לא! בשביל זה הרי נפטרנו מהמקרנים!), אפשר לכתוב עליו עם עטי סטיילוס. הוא אפילו יכול להמיר אותיות מכתב יד לגופן קצת יותר מסודר, שכולם יוכלו לקרוא. הוא גם תומך בעד 16 נקודות מגע בו-זמנית, כך שכמה אנשים יכולים לבצע בו פעולות בו-זמנית.

כמובן שכמו כל טאבלט בכלל, ומכשירים של גוגל בפרט, הוא מחובר לאינטרנט ולשירותי גוגל, ושומר את כל מה שאתם מציירים וכותבים. תוכלו גם להוסיף ללוח פריטים מחיפוש בגוגל או משירותים אחרים של החברה - ממסמכים ומצגות בגוגל דוקס וסליידס ועד תמונות מהענן שלכם. דרך שירותי גוגל אפשר לשתף בעבודה חדרי ישיבות אחרים המצוידים בטאבלט הענק, או עמיתים לעבודה שנמצאים במקום אחר באמצעות אפליקציה לסמארטפונים וטאבלטים.

ה-Jamboard מצויד בשני עטי סטיילוס ומחק, שמשמש גם כמטלית לניקוי המסך מטביעות אצבע. כל השלושה פאסיביים, כלומר אינם תלויים בסוללות ואינם צריכים הטענה לעולם. כמו כן כולל המסך שקעי USB לחיבור אביזרים כמו מקלדת או עכבר ו-HDMI, לחיבור למחשב ושימוש כמסך חיצוני.

גוגל מבטיחה שהלוח יימכר החל מהמחצית הראשונה של 2017 במחיר של "פחות מ-6,000 דולר" (כנראה 5,999). עם זאת, הוא יימכר רק לחברות שמנויות על השירות העסקי של גוגל, G-Suite (מה שהיה פעם Google Apps for Buisness, וכולל שירות ג'ימייל לדומיין חברה ורישיון המוני לאפליקציות דוקס, שיטס וסליידס). את הטאבלט יוכלו הרוכשים לתלות על זרועות מתאימות או לרכוש יחד עם עמדה ניידת בעלת גלגלים, שתאפשר להעביר אותו ממקום למקום במשרד.

המכשיר מיועד בעיקר להתחרות ב-Surface Hub של מיקרוסופט, שהושק לפני יותר משנה ומשלב את אפליקציות אופיס של החברה עם מסך מגע ענק בגודל 55 או 84 אינצ'. מחירו של המסך של מיקרוסופט גבוה יותר מזה של גוגל - 7,000 דולר לגרסת ה-55 אינצ' ברזולוציית Full-HD בלבד ו-20,000 דולר לגרסת 84 אינצ' ברזולוציית 4K.