אנדרואיד P, שצפויה לצאת בסוף השנה ולהגיע לסמארטפונים שלכם בערך אף פעם, זכתה בשבוע שעבר לגרסת מפתחים שנייה - ואחד השינויים הכי קטנים בה עורר סערה של ממש ברשת.

הכל החל בציוץ של ג'ניפר דניאל, האחראית על עיצוב האימוג'י בגוגל. ביום רביעי היא הכריזה בטוויטר: "יש הרבה דיבור על הכלה וגיוון בגוגל, אז אם אתם צריכים הוכחות לכך שזו עדיפות גבוהה בגוגל אני מפנה את תשומת לבכם לאימוג'י הסלט - הסרנו את הביצה בבטא השנייה של אנדרואיד P, כדי להתאים את הסלט גם לטבעונים".


כפי שניתן לראות, באימוג'י הישן נראו בבירור חסה, עגבניות וביצה, ואילו בגרסה החדשה נעלמה הביצה. אגב, בטוויטר עצמה, בה הודיעה דניאל על השינוי, אימוג'י הסלט לא כולל ביצה.

אלא שבניגוד לכוונתה של דניאל והחברה בה היא מועסקת, נראה שרוב 2,200 המגיבים חושבים שלא היתה שום סיבה להוציא את הביצה מהאימוג'י. כמה מהם שאלו בתדהמה האם מדובר בבדיחה שלא הובנה כראוי, או שמא פשוט בחשבון מזויף. אחרים ציינו שהם אלרגיים לעגבניות - ולכן הם עדיין נפגעים מאימוג'י הסלט המעודכן.

רוב הגולשים פשוט התבדחו על חשבון גוגל. כמה מהם ציינו כי הדרה של עגבניות בשם הכלה של טבעונים היא בדיוק ההיפך הגמור מהכלה וגיוון. אחרים שאלו האם לא היה יותר הגיוני פשוט להוסיף אימוג'ים של סלטים עם ובלי בשר וביצים. היו כאלה שהתלוננו - ובצדק - על כך שעובדי גוגל משקיעים זמן (עליו הם מרוויחים הרבה כסף) על שטויות. אפילו אחד המגיבים הטבעונים כתב לחברו הקרניבור בציניות "סוף סוף אני יכול לישון בלילה".

בעקבות מבול התגובות הוסיפה דניאל: "שלום קרניבורים, טבעונים וכל מה שביניהם! רק רוצה להבהיר שמטרת העיצוב מחדש של אימוג'י הסלט היא להיות נאמנים יותר לתיאור של יוניקוד. 'קערה של סלט בריא, הכולל חסה, עגבנייה ורכיבי סלט נוספים כגון מלפפון'. בתיאבון".

אלא שזה לא ממש שכנע אף אחד. בעיתון "מרקיורי ניוז" ציינו בציניות שהאימוג'י החדש וה"מגוון" נחשף באותו יום בו דחה דירקטוריון החברה הצעה להצמיד את שכר בכירי החברה למדדי גיוון העובדים המגויסים - שכרגע נראים רע, עם 80% גברים ו-59% לבנים.

אך התגובה החמורה ביותר הגיעה מדוברת מועצת תעשייני הביצים הבריטית, שמסרה לאתר הרג'יסטר: "האם האנשים בגוגל צוחקים? אנו מבינים לחלוטין שטבעונים בוחרים לא לאכול ביצים, אך בבריטניה מכירות הביצים עלו בכמעט 5% (לעומת מה?) ואנשים רבים אוהבים אותן, אז נראה שחבל שרוב האנשים יפספסו (יפספסו מה?!) בגלל דאגה מפגיעה בקבוצה אחת".

זו אינה הפעם הראשונה בה גוגל נכנסת למחלוקת בגלל אימוג'י: בשנה שעברה הבטיח מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי - ספק ברצינות ספק בציניות - "לעזוב הכל" ולקתן את אימוג'י ההמבורגר באנדרואיד 8, שהתגלה כלא מאוד הגיוני. האימוג'י אכן תוקן לאחר כחודש.

האם שינוי אימוג'י הסלט מוצדק? ואם לא - האם התגובה המופרזת של משווקי הביצים בממלכת הוד מלכותה מוצדקת יותר? ספרו לנו בתגובות.