גוגל הודיעה ביום שישי על גרסה חדשה של "גוגל דאשבורד" - עמוד שמטרתו לרכז את כל מה שהחברה יודעת עליכם. לדברי גרג פר, מנהל המוצר, מטרת העדכון היא לשפר את השימושיות של השירות על מסכי מגע וכך "להקל על צפייה בסקירה כללית של שירותי גוגל שאתם משתמשים בהם  והמידע שלכם בכל אחד מהם" ו"להקל מאוד על תהליך הורדת המידע שלכם".

העדכון אמנם יגיע רק החל ממחר, אך החברה כבר פרסמה תמונה של איך שהוא נראה לפני (משמאל) ואחרי (מימין), וזה באמת נראה כמו שיפור משמעותי:

אלא שזה לא.

מה שגוגל עושה הוא למעשה לעצב מחדש עמוד קיים, שזמין כבר מאז 2009 ובסך הכל מרכז מעט מאוד מידע והרבה מאוד הפניות לעמודים אחרים בגוגל שגם הם קיימים שנים ומאפשרים לכם לשלוט על המידע שלכם בשירותים השונים של החברה.

רוב אותם עמודים מותאמים למובייל כבר מזמן, כחלק מההתאמה של כל שירות בנפרד לסמארטפונים. מעבר לכך, עמוד הדאשבורד עצמו כל כך מוסתר ולא נגיש (כדי להגיע אליו היינו צריכים להריץ חיפוש בגוגל, לעבור בעמודי העזרה שלה ורק משם יכולנו למצוא את הקישור לעמוד הזה), שסביר להניח שממילא מעולם לא השתמשתם בו ולעולם לא תשתמשו בו.

הרבה יותר קל לשנות את ההגדות של כל שירות שאתם משתמשים בו מאפליקציית או אתר השירות, ועל פריטי מידע שאינם חלק מהגדרות הפרטיות (למשל: הקלטות של פקודות קוליות שנתתם לעוזרת הקולית שלה, רשימת החיפושים שלכם במנוע החיפוש והסרטונים שצפיתם בהם ביוטיוב) מעמוד "הפעילות שלי", שהושק בשנה שעברה וידידותי לשימוש הרבה יותר מכל עמודי ההגדרות האחרים של החברה.

בקשר לשירות הורדת המידע שלכם, שנקרא במקור "טייקאאוט" (הושק ב-2011) - לאחר שחרור העדכון ננסה לבדוק אם הוא אכן ידידותי יותר עכשיו. בכל אופן, הוא אחד השירותים היותר מיותרים של החברה, שכן הוא אינו מיועד להכן על הפרטיות שלכם, אלא רק נותן לכם עותק של המידע בתקווה שתגבו אותו ויום אחד תעלו אותו מחדש לגוגל, כדי שגם מידע שכבר מחקתם ממנה יחזור לרדוף אתכם.