הקץ לשכחה - פיצ'ר חדש מבית היוצר של אפל (צילום: רויטרס)
מנהל התפעול של החברה יחליף את ג'ובס | צילום: רויטרס

למרות שלפני שבוע פרסם מנכ"ל אפל , סטיב ג'ובס הודעה מעודדת כי נמצאה הסיבה למחלתו וכי הוא מתכוון לטפל בה תוך שהוא מוסיף לשמש בתפקידו, אתמול השתנתה הנימה וג'ובס בן ה-53 הודיע כי הוא עוזב את החברה בשל מצב בריאותו למשך חצי שנה. ג'ובס צפוי לעבור ניתוח לכריתת הלבלב עקב מחלת הסרטן ממנה הוא סובל.

את הפיקוד על אפל יקבל על עצמו טים קוק, המשמש כיום כמנהל תפעולי ראשי של אפל ומי שמפקח על חטיבת מחשבי המקינטוש, מחלקת התמיכה וערוצי ההפצה.

ג'ובס עדכן את התקשורת בפרישתו הזמנית באמצעות אימייל שהפיץ לעובדי אפל שבו נאמר: "אני בטוח שראיתם את המכתב שפרסמתי בשבוע שעבר, שחלק משהו מאוד אישי עם קהילת משתמשי אפל. לרוע המזל, מצבי הבריאותי ממשיך להסיח את הדעת - לא רק עבורי ומשפחתי, אלא גם עבור כל העובדים האחרים באפל. בנוסף, בשבוע האחרון למדתי שבעיותי הבריאות יותר מסובכות ממה שצפיתי. ולכן החלטתי לקחת חופשת מחלה עד סוף חודש יוני. זאת כדי לאפשר לי להתמקד בטיפול בבריאותי באופן מוצנע מעין הציבור ולאפשר לכל שאר האנשים באפל להתמקד בעבודתם". את מכתבו חתם ג'ובס במילים הבאות: "אני מצפה לראות אתכם שוב הקיץ".

טים באג'ארין, מקריאטיב סטרטג'יס אמר כי "ההודעה של ג'ובס לא הפתיעה אף אחד, בהינתן הידיעות על כך שהוא סובל מבעיות בריאותיות". באג'ארין הוסיף כי "החדשות הטובות הן שלא היתה בהודעה שום עדות לכך שמדובר בסרטן".

על רקע ההודעה צנחה אתמול מניית אפל במסחר בוול סטריט בכ-6% וסגרה במחיר של 79.3 דולר.

"אנשים רבים חושבים שג'ובס עומד מאחורי כל החלטה שמתקבלת באפל, אך האמת היא שזה פשוט לא נכון. תיראו את המנהלים, יש לאפל צוות ראוי ומוכשר ביותר", אמר ואן בייקר, אנליסט המתמחה בטכנולוגיה מחברת גרטנר.