בריאיון לרשת CBS טען אמר לארי אליסון (Larry Ellison), מייסד ומנכ"ל אורקל ומי שנחשב היה לאחד מחבריו של סטיב ג'ובס, כי החברה אבודה ללא המנכ"ל המיתולוגי: "היינו כבר בניסוי הזה, ראינו את אפל יחד עם סטיב ג'ובס (בזמן שהוא מסמן בידו על עליה) וראינו אותה בלי סטיב ג'ובס (כשהוא מסמן בידו על ירידה).

אליסון התייחס למעשה לתקופת הזוהר של אפל בתחילת דרכה בסוף שנות ה-70 ותחילת שנות ה-80 ועל קריסתה של החברה שכמעט פשטה את הרגל באמצע שנות ה-90 ולפני שג'ובס חזר לנהל את החברה ב-96 והקפיץ אותה שוב לשיאים חדשים. לטענתו של אליסון, הירידה במניית החברה מעידה על כך שההיסטוריה צפויה לחזור על עצמה ואפל בלי ג'ובס לא תשמור על מעמדה לאורך זמן.

וידיאו: חלק מהריאיון עם לארי אליסון

 

דבריו של אליסון, הנחשב למקורב לג'ובס, תפסו במהרה את הכותרות הראשיות באתרי טכנולוגיה מובילים, בינהם גם The Verge, והציתו מחדש את השיח הבלתי פוסק סביב מצבה של אפל בעידן פוסט ג'ובס ובזמן שחדשנות אמיתית טרם זכתה לצאת מקופרטינו בתקופתו של טים קוק.

אלא שאז, בדיוק ברגע שכולם חשבו שדבריו של אליסון יגרמו למכה נוספת במנייה של אפל שרושמת ירידות ועליות קלות בחודשים האחרונים, הופיע ציוץ אחד קטן שהפך את הקערה על פיה.

ציוץ בשווי 17 מילארד דולר

בתיזמון מושלם (אולי מושלם מדי) צייץ קארל איקהן (Carl Icahn), מילארדר אמריקני ששמו הוזכר לאחרונה כאשר הביע עניין ברכישת דל וברכישת חלק נכבד ממניות נטפליקס האמריקנית, ציוץ שהקפיץ את מניית אפל ב-4.75 אחוזים המוערכים בשווי של 17 מילארד דולרים.

הציוץ של קארל איקהן

 

בציוץ המדובר ציין איקאן: "אנחנו מאמינים שהחברה (אפל), מוערכת בשווי נמוך משמעותית מזה שהיא שווה באמת. שוחחתי עם טים קוק היום. יש למה לחכות".

אפל, שאינה נוהגת לאשר או להכחיש מידע המוצג בפניה מצד התקשורת, חרגה הפעם ממנהגה ואישרה ששיחה בין איקהן לקוק אכן התקיימה אמש, מעניקה את האסמכתא לדבריו של איקאן שיודע ככל הנראה דבר אחד או שניים שאנחנו עדיין לא.

הציוץ הקטן הזה של איקהן עזר לא רק לבלום את הריאיון הבעייתי של אליסון אלא להזניק את מניית החברה שעשויה להמשיך לעלות בשבועות הקרובים בעיקר לאור הציפייה הרבה מהאירוע המתקרב שצפוייה אפל לקיים ב-10 בספטמבר.

מי זה בכלל האיקהן הזה?

קארל איקהן הוא משקיע בן 77 המדורג במקום ה-26 בדירוג האנשים העשירים בעולם של מגזין פורבס. הונו מוערך בכ-20 מילארד דולרים, הוא מתגורר בניו יורק ובשנים האחרונות נראה כי הוא מתעניין יותר ויותר בחברות מתחום הטכנולוגיה. לפחות ברמת השיפוט וההחלטות שקיבל בנוגע לחברות בהן בחר להשקיע, נראה כי חושיו בהחלט מחודדים ויש מי שמתייחס ברצינות רבה להערכות ולתחזיות שלו בשוק.

המנייה של אפל אתמול:

הקפיצה במניה של אפל

 

>> הידיעה התפרסמה במקור באתר Geektime

וגם: 
>> גלקסי S4 מיני נחת בישראל; במה הוא שונה מאחיו הגדול?
>> גוגל משתדרגת; מתחילה לחפש גם בחשבון הג'ימייל שלכם