אם תג מחיר של 1,000 דולר ומעלה לא הספיק כדי לגרום לאנשים לא לרכוש את האייפון X - למה לא להעלות את המחיר אפילו יותר? לפי בלומברג, ייתכן שאפל מתכננת לייקר את האייפונים שנה שלישית ברצף.

האתר דיווח אתמול כי לפי מקורות תציג אפל בחודש הבא שלושה דגמי אייפון חדשים. כל השלושה יהיו מבוססים על העיצוב של אייפון X מהשנה שעברה, עם מסכים חסרי שוליים מלבד המגרעת בחלק העליון המכילה את האפרכסת, המצלמה הקדמית והחיישנים, ללא כפתור בית וחיישן טביעות אצבע ועם זיהוי פנים כאמצעי היחיד לאימות זהות מלבד סיסמאות. בכך תחזור אפל למסורת הדו-שנתית שלה, בה פעם בשנתיים משתנה עיצוב האייפון ובשנה שאחריו מוצגים בעיקר שיפורים פנימיים.

שניים מהדגמים יהיו שדרוגים של אייפון X, עם מסכים בגדלים 5.8 ו-6.5 אינצ' בתוך גוף מזכוכית מלפנים ומאחור ומסגרת פלדה, ושדרוגים בעיקר במהירות ובמצלמה. בדגם הגדול תהיה כנראה אפשרות להציג שתי אפליקציות בו-זמנית, כמו בטאבלטים של החברה. דגם שלישי יגיע עם מסך 6.1 אינצ', מסך LCD (לעומת OLED באייפון X ויורשיו), מסגרת אלומיניום וצבעים עזים יותר, ומיועד להיות יורש לאייפון 5c המוזל.

אלא שבבלומברג ציינו שהחברה רוצה להעלות את המחיר הממוצע של כל אייפון שנרכש - מגמה שמיועדת לפצות על עצירת הגידול בשוק הסמארטפונים על ידי הגדלת הרווחים מכל מכשיר במקום הגדלת כמות המכשירים הנמכרים. כדי לעשות זאת היא תצטרך או לייקר את האייפונים ה"רגילים", או למכור את האייפון ה"מוזל" במחיר כמעט זהה לאייפון "רגיל".

אם תייקר אפל את האייפונים זו תהיה השנה השלישית ברצף שהיא עושה זאת, לאחר שב-2016 ייקרה את דגם הפלוס ובשנה שעברה ייקרה גם את דגם הבסיס וגם את הפלוס, לצד ההשקה של אייפון X היקר אף יותר.

בינתיים, באתר MacRumors מדווחים שלפי חברת ההשקעות ברקליז הסמארטפונים של אפל צפויים לאבד תכונה ייחודית אחת, ואולי לקבל במקומה תכונה ייחודית אחרת. בסיור בין ספקי הרכיבים לאייפון בסין וטייוואן הגיעו אנשי ברקליז למסקנה כי בשנה הבאה תבוטל התמיכה של האייפונים ב-3D Touch, התכונה המאפשרת לקבל מעין תפריט הקשר בלחיצה חזקה יותר על אייקונים במסך המכשיר. במקום זה, הם אמרו שייתכן שהטלפונים של אפל יתמכו בעט הסטיילוס שלה, שהיא קוראת לו עיפרון.