הערב (ב') ב-8 בערב שעון ישראל זה קורה: ועידת המפתחים השנתית של אפל, WWDC, תיפתח במצגת באורך שעתיים של מנכ"ל החברה, טים קוק, ובכירים נוספים בה.

אז מה יהיה שם? אביב סביון מספר לנו הערב ב-next שיש סיכוי "סביר מינוס", לדבריו, שנראה שם אייפון מוזל חדש - אולי תחת השם אייפון SE 2. הוא ייראה כמו האייפון X - כלומר מסך מקצה לקצה מלבד מגרעת בחלק העליון שמכילה את המצלמה הקדמית ושאר החיישנים. גם אם המכשיר הזה יוצג מחר, הוא לא הממשיך של אייפון X, אלא של SE שהוצג לפני שנתיים וחצי.

אייפון הדגל הבא יוצג רק בספטמבר, וייקרא אייפון 9 או 11 (כי X הוא עשר), ואולי יהיה גם אייפון XS - כלומר אייפונים רגילים במקום האייפונים ה"רגילים" ואייפון יקר יותר במקום ה-X. ואנחנו אפילו שומעים כבר שבאייפון הבא אחר כך - שיושק עוד יותר משנה - יהיו 3 מצלמות ומסך חסר גבולות אמיתי. בסוף השבוע פורסם גם שאפל קיבלה סוף סוף אישור לפטנט שעליו כתבנו לפני 5 שנים ודן במכשיר עם מסך שמקיף אותו מכל הצדדים.

מה שבטוח יהיה בוועידת המפתחים הוא מערכות הפעלה חדשות של החברה - גם למחשבי המק וגם למכשירים ניידים, כמו אייפון, אייפד ואפל ווטש. המערכת החדשה לאייפון, לפי השמועות, לא תציג חידושים רבים, אלא תתרכז בשיפור בביצועים, בעקבות תלונות ומחקרים שאומרים שאפל איבדה את הבכורה בתחום יציבות המערכת לאנדרואיד. בנוסף, אנחנו צפויים לקבל כלים טובים יותר לבקרת הורים על השימוש של הילדים בסמארטפון, ואולי גם כלים חדשים לבקרה על השימוש של עצמנו במכשירים, כפי שהציגה לאחרונה גוגל באנדרואיד P. ייתכן גם שהמערכת תתמוך בהפיכת שבב ה-NFC (תקשורת טווח-אפס) באייפונים החדשים למחליף לרב-קו.

עוד דבר שייתכן שנראה הוא אפליקציות אחידות לאייפון ולמק, כפי שעשתה מיקרוסופט בווינדוס 10. מהלך כזה יהיה ניסיון של אפל לשחזר את הטקטיקה של המתחרה כדי להעלות את מספר האפליקציות הזמינות בחנות שלה - אלא שאצל מיקרוסופט המטרה היתה להביא יותר אפליקציות מהמחשב לסמארטפונים הכושלים של החברה, ואילו אצל אפל המטרה היא לעודד מפתחים להביא יותר אפליקציות אייפון ואייפד למחשבי המק של החברה, שחנות האפליקציות שלהן קצת ריקה כרגע.

כאמור, האירוע ייפתח ב-8 בערב. אנחנו ב-NEXTER נעדכן על כל הדברים המעניינים שיהיו שם כאן, בפייסבוק ובטלגרם.