מסמכים פנימיים של אפל מוכיחים כי החברה ידעה שאייפון 6 ו-6 פלוס, שהיו גדולים בהרבה מהדגמים הקודמים בסדרה, נוטים להתכופף, כך מדווח אתר Motherboard.

בשלהי 2014 זו היתה תופעה של ממש: צעירים נכנסו לחנויות אפל ברחבי העולם וניסו לנצל חוסר ערנות של הצוות כדי לבצע למכשירי התצוגה מבחני כיפוף. הסיבה: תלונות של רוכשי אייפון 6 ו-6 פלוס, שהושקו בספטמבר של אותה שנה, על כך שהמכשירים החדשים נוטים להתכופף בכיס. אפל, מצידה, טענה שהמכשירים עוברים מבחני עמידות קשוחים ביותר ולא אמורים להתכופף ב"שימוש יומיומי". החברה טענה אז כי הגיעו תלונות ספורות על התעקמות.

שנה וחצי עברה, ואנשים שעדיין לא החליפו את האייפון 6 או 6 פלוס שלהם בדגם חדש החלו לדווח על תקלה חדשה: פס אפור שהופיע בראש המסך, ובעיות חמורות בתגובה למגע. תוך זמן קצר התברר שהסיבה היא שוב הנטייה של המכשירים להתכופף, שגרמה לתזוזה של חיישן המגע וניתוק חלקי שלו. החברה טענה כי התקלה "נדירה ביותר" ושוב האשימה את המתלוננים בכך שהם מתעללים במכשירים שלהם - אך עשתה טובה והורידה את מחיר התיקון מ-350 ל-150 דולר.

עתה נחשף כי החברה ידעה שהבעיות הללו הן תופעות לוואי טבעיות של עיצוב המכשירים. השופטת לוסי קו מבית המשפט המחוזי בקליפורניה חשפה לאחרונה במהלך דיון בתביעה נגד אפל על תקלת המסך פרטים מתוך מסמכי הבדיקות הפנימיות של אפל.

החברה הגישה את המסמכים לשופטת בתנאי שיישארו חסויים, אך השופטת בחרה לציין כי נאמר בהם שאייפון 6, שגודל המסך שלו 4.7 אינצ', נוטה להתכופף פי 3.3 מהדגם הקודם של אפל - אייפון 5s. אייפון 6 פלוס, בעל מסך בגודל 5.5 אינצ', נטה להתכופף במבחנים פי 7.2 מה-5s. קו הצהירה כי "אחת הדאגות המרכזיות שאפל זיהתה בטרם השקת האייפונים (6 ו-6s) היתה שהם נטו יותר להתכופף בהשוואה לדורות קודמים", אך בחרה להתייחס לזה כאל "התנהגות צפויה" - שכן ככל שמגדילים את המכשירים יש להם יותר שטח להתכופף.

עוד הוסיפה השופטת כי שנה וחצי לאחר השקת המכשיר מצאו מעבדות פרטיות כי אפל החלה לחזק את שבב המגע למעגל החשמלי המרכזי של המכשיר בשכבת דבק דומה לזו שהיתה קיימת בכל האייפונים הקודמים - מה שהוכיח שהחברה היתה מודעת לכך שהוויתור על שכבת הדבק היה הגורם לבעיות.

למרות הראיות שבידיה, השופטת קו דחתה את התביעה. לדבריה, הסיבה היא לא שהשתכנעה בצדקתה של אפל, אלא שהתובעים לא הצליחו לבסס למי בדיוק מגיעים פיצויים על התקלה וכמה. התובעים כבר אמרו שבכוונתם לערער.