סמסונג, LG, סוני, וואווי, נוקיה, מוטורולה - כל השמות הגדולים בסלולר (מלבד אפל) יציגו לנו השבוע מכשירים חדשים בתערוכת הסלולר, שתיפתח מחר (ב') בברצלונה. השנה לא צפויים חידושים מרעישים, ורוב החברות אפילו לא מתכוונות לנסות להציג אותם ככאלה - וזה דווקא טוב, כי זה אומר שהסמארטפונים מספיק טובים גם ככה ולא צריך עוד אחד ב-4,000 שקל או קצת פחות.

אבל הכתבה הזו לא מיועדת לספר על סמארטפונים, אלא על ישראלים: בתערוכה בברצלונה משתתפים הרבה כאלה. השנה יציגו בתערוכה יותר מ-100 חברות מישראל, בשני ביתנים של מכון הייצוא ועוד אחד של איגוד הסלולר הישראלי.

בין החברות שיציגו שם נמצאת Texel VR, שמייצרת משקפי מציאות מדומה למי שיושב בשורות האחרונות במגרש הכדורגל (או כל ספורט אחר), כדי שיוכל לראות את המשחק כאילו הוא על הדשא; Coolix, שמוסיפה שכבות על וידאו, כמו למשל מידע על הבגד המהמם של פאולה או תוצאות משחקים בזמן צפייה בספורט; Nanoscent, שפיתחה מכשיר שמזהה ריחות לפי הכימיקלים שהם פולטים וכך מאפשר להקליט ולייצר ריח ולזהות סמים בבתי כלא או בשדות תעופה, או אפילו לדעת את רמת הטריות של מוצרי מזון; ו-Vayyar, שהמציאה מצלמה בלי מצלמה - חיישנים מבוססים על גלי רדיו, שממפים את הבית בתלת-ממד ומרגישים כל תנועה. זה טוב בעיקר להשגחה על הורים מבוגרים, כדי לדעת אם הם נפלו או לא קמו בשעה האופיינית, וזה לא מפר את הפרטיות מכיוון שאין תמונה.

בהמשך השבוע נציג כאן חברות ישראליות נוספות, וכמובן את מיטב הסמארטפונים של השנה הקרובה.