איך נראה אווטאר ממוחשב של גבר בן 90? את התשובה קיבל אתמול נשיא המדינה, שמעון פרס, בעת ביקור במיקרוסופט ישראל. עובדי החברה, שהדגימו בפניו את קונסולת המשחקים החדשה אקס-בוקס 1, הכינו לו הפתעה כאשר הפגישו אותו עם דמותו הווירטואלית.

ביקור הנשיא בסניף הישראלי של מיקרוסופט ברעננה נערך במטרה להכיר לפרס את פעילותה של החברה למען העתיד. במהלך היום הוא נפגש עם תלמידים ותלמידות המשתתפים בתוכנית Innovate for Good ("חדשות לטובה") של החברה, המלמדת ילדים ובני נוער לפתח תוכנה תוך עידוד יוזמות בעלות אופי חברתי. במשך כל היום ליוו את הנשיא מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, דני ימין, ומנכ"ל מרכז המחקר והפיתוח של החברה בישראל, יורם יעקובי.

שמעון פרס והאווטאר שלו  (צילום: מארק ניימן, לע"מ)
מיני מי. פרס והאווטאר שלו | צילום: מארק ניימן, לע"מ
הנשיא שמעון פרס בביקור במיקרוסופט ישראל (צילום: מארק ניימן, לע"מ)
"פרס מסתכל על דברים" (בתמונה, מימין לשמאל: יורם יעקובי, הנשיא ודני ימין), | צילום: מארק ניימן, לע"מ

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

בנוסף, הוצגו בפני הנשיא מיטב הטכנולוגיות של מיקרוסופט, ביניהן אפליקציית אסטרונומיה ייעודית לשולחן המגע של החברה, PixelSense (לשעבר Surface) המיוצר על ידי סמסונג, כמו גם קונסולת המשחקים החדשה אקס-בוקס 1. פרס צפה בהדגמת חיישן התנועה החדש קינקט, המאפשר להפעיל את הטלוויזיה באמצעות תנועות ודיבור ללא צורך בשלט רחוק, כמו גם בהדגמת IlumiRoom, המשתמש בדור הקודם של הקינקט שפותח בישראל כדי להרחיב את תצוגת הטלוויזיה על גבי הקירות והרהיטים באמצעות מקרן.

הנשיא שמעון פרס בביקור במיקרוסופט ישראל (צילום: מארק ניימן, לע"מ)
שמעון פרס ותלמידות שפיתחו משחק | צילום: מארק ניימן, לע"מ

בפגישה עם עובדי החברה אמר הנשיא כי " הגדולה האמיתית היא לתרום לחברה ולחשוב במושגים של נדיבות. אני רואה בכם לא רק ארגון טכנולוגי מתקדם אלא ארגון קהילתי המושתת על טכנולוגיה". בתשובה לשאלה על תופעת עזיבת אנשים משכילים את ישראל לטובת משרות בחו"ל אמר פרס: "הפוטנציאל הישראלי הטכנולוגי הוא עצום. בישראל קיימים אנשים עם המון כישרון שיש להתאים להם את התנאים הדרושים להמשך פיתוחם בארץ. באמצעות מוצרים טובים ואמון במקצועיות ובעתידה של ישראל נוכל להחזיר את טובי המוחות אלינו".