וויסקי שיבאס ריגאל, יצרנית וויסקי היוקרה, מקיימת השנה בפעם הרביעית תחרות כלל עולמית 'THE VENTURE' המאתרת את היזמים החברתיים המבטיחים ביותר.

לאור ההצלחה הגדולה, גם השנה התחרות בהשתתפות נציגות ישראלית עם פרס בשווי מיליון דולר לפיתוח המיזמים הזוכים. בשנתיים האחרונות המועמדים הישראלים זכו במקומות השלישיים בפרסים בשווי 250 אלף דולר מבין 30 מדינות מתחרות.

קרוב ל-6,000 מועמדויות משש יבשות התקבלו לתחרות Chivas  The Venture   כאשר מיזם אחד ייצג כל אחת מ-30 המדינות שישתתפו באירוע הגמר הגדול של Chivas Venture באמסטרדם במאי הקרוב.

גם השנה ישראל מובילה במספר המועמדים שנרשמו לתחרות בהשוואה ל30 המדינות המשתתפות, עם 123 נרשמים, מקום שני במספר הנרשמים בעולם.

השבוע נערך הגמר המקומי לבחירת הסטארט-אפ הישראלי שיטוס לשבוע האצה באוקספורד לונדון ומאי הקרוב לייצג את ישראל בגמר העולמי שייערך באמסטרדם, הסטארט-אפ נבחר ע"י צוות השופטים של התחרות בישראל שהורכב מיזמים ואנשי עסקים בכירים אשר נרתמו לפרויקט במטרה לקדם את תחום היזמות החברתית בישראל.

הזוכה של התחרות המקומית הוא אייל יסקי, מייסד ומנכ"ל חברת hilico, שיסע לתחרות העולמית. בחברה מייצרים מערכת לאיסוף מי גשם, ספציפית במדינות מתפתחות, לאחר שהגיעו למסקנה שיש הרבה מאוד אנשים שאין להם גישה למים נקיים.