אולי לא שמעתם אבל בימים אלה אנחנו נכנסים לשלב המכריע באחת התחרויות המסקרנות ביותר בתחום הסטארט-אפים בעולם. תחרות 'CHIVAS THE VENTURE' מיסודה של יצרנית הוויסקי היוקרתי, שיבאס ריגאל, לא רק מעניקה לזוכים בה פרסים בשווי מיליון דולר, אלא מעודדת מיזמים וחברות שמעוניינות לעשות את מה שמעטים ואמיצים מוכנים לומר - להפוך את העולם שלנו למקום טוב יותר.

בין ה-4-25 באפריל יתקיים שלב ההצבעות של התחרות, השלב בו 30 מיזמים מרחבי העולם שהעפילו לגמר יוכלו להרוויח סוכמים של כ- 200,000 דולר להשקעה. המיזם שיזכה במרב הקולות מהבית יזכה ב-50,000 דולר, ארבעת המקומות הבאים יזכו בסכום צנוע יותר של 20,000 דולר כל אחד ושאר המועמדים יסתפקו במענק חד פעמי של 3,182 דולר. שימו לב שכל אחד יכול להצביע פעם אחת בלבד.

המיזם שנבחר לייצג השנה את ישראל נקרא "Hilico" והוא הוקם על ידי צמד היזמים, אייל יסקי ומשה בלילטי. המטרה? סיפוק פתרונות בתחומי המים והאנרגיה לקהילות מרוחקות שאינן מקושרות לרשת המים כמו שכונות עוני, אזורים מוכי אסון, אתרי קמפינג מרוחקים ועוד. המוצר אותו מקדמים בחברה מציע דרך פשוטה, נוחה וחסכנות לאסוף מי גשמים, ל"פלטר" אותם ולהפוך אותם למים נקיים לגמרי הניתנים לשתייה. הרעיון למוצר המהפכני הגיע בעקבות חקירה מחודשת של משבר המים העולמי, היזמים מצאו שלמקומות רבים יש שפע של משקעים, אבל אנשים עדיין צריכים לקנות מי שתייה נקיים במחיר גבוה או לשתות מים מזוהמים שיכולים לגרום למחלות ולהעלות את שיעור התמותה.

>> הצביעו למיזם הישראלי ועזרו לו לעלות לגמר

אין תמונה
לפלטר מי גשמים למים נקיים

מתוך ההבנה שליותר מדי אנשים אין את הכלים הנכונים לאיסוף ושימוש יעיל במי גשמים, החלו ב-״Hilico״ לייצר ולפתח את מערכת קצירת הגשם הראשונה בעולם. מדובר במערכת פשוטה, קלה לשימוש, זולה ועצמאית שניתן להשתמש בה בסביבות שונות. הסטארט-אפ נבחר ע"י צוות השופטים של התחרות בישראל שהורכב מיזמים ואנשי עסקים בכירים אשר נרתמו לפרויקט במטרה לקדם את תחום ההשקעות החברתיות בישראל. צוות השופטים הרוכב מהגברת אסתר ברק לנדס, מנכ"לית ומייסדת חממת ״Nielsen Innovate״ לשעבר, גב' ססיל בליליוס, מייסדת ושותפה-מנהלת של קרן אימפקט פירסט להשקעות טכנולוגיות-חברתיות ומר יואל חשין, מייסד ויו"ר קבוצת B2.

"Hilico" הישראלית מצטרפת לקבוצה גדולה של סטארט-אפים מצליחים שייצגו את ישראל בשנים קודמות וזכו להישגים מרשימים. בגמר שנערך בלוס אנג׳לס בשנה שעברה התמודד הסטארט-אפ 'Intendu'  של היזמית סון פרמינגר והגיע אל המקום השלישי שלצידו פרס בשווי של 50,000$ לפתוח המיזם. פאנל השופטים בשנה שעברה כלל שופטים בעלי שם עולמי, ביניהם - אלכסנדר ריקאד, יו"ר ומנכ"ל ״פרנו ריקארד״, סונאל שאה, סגנית עוזרת לשעבר של נשיא ארה"ב ברק אובמה ומנהלת לשכת הבית הלבן בנושאי חדשנות חברתית, אדם בראון, מייסד ״MissionU״ומחבר רב המכר ״The promise of a pencil״ וזוכת האוסקר האלי ברי שהפכה במרוצת השנים גם לאשת עסקים מצליחה. שנה קודם לכן היזמים אור רצקין, איתי קורנברג ושי ראשוני שעמדו מאחורי הסטארט אפ ״EyeControl״, ייצגו את ישראל בתחרות וזכו גם הם במקום השלישי בגמר שנערך בניו יורק. הם זכו ב-132,000$ לפיתוח המיזם.

אין תמונה
היזמים אייל יסקי ומשה בלילטי

עכשיו הגיע הזמן להירתם למען הנציג שלנו לתחרות, להצביע ולהשפיע על העולות לגמר. כזכור, בשלב זה 30 המיזמים שהעפילו לגמר יכולים להרוויח 200,000$ להשקעה במיזמם. אנחנו מזמינים אתכם לתמוך בניסיון של המיזם הישראלי "Hilico״ להגיע למקום הראשון בתחרות - כל אדם יוכל להצביע פעם אחת בלבד אך כל הצבעה ושיתוף תוביל לתנועה שתתמוך ותעצים את המתמודד הישראלי, תתמוך ותפרסם את המיזם החברתי החשוב ובתקווה תביא את הצוות הישראלי לגמר העולמי שייערך במאי הקרוב באמסטרדם. היכנסו עכשיו והצביע בתחרות, אולי כך תעזרו להפוך את העולם שלנו למקום קצת יותר טוב.