בימים אלה שיבאס ריגאל, חברת הוויסקי העולמית, מקיימת תחרות בינלאומית בפעם החמישית, 'CHIVAS THE VENTURE', שמטרתה לאתר את היזמים החברתיים המבטיחים ביותר. בסוף התחרות יוענק למיזם המנצח פרס בשווי מיליון דולר לפיתוח המיזם הזוכה. מעל ל-6,000 מועמדויות משש יבשות התקבלו לתחרות, ויש לנו אפילו מועמד ישראלי -הסטארט אפ Village-in-a-box של היזמים יוני הרן וויקטור חג'ג', שהוא אחד מבין 20 המיזמים החברתיים שהוכרזו כמועמדים הסופיים בתחרות.

המועמדים עוסקים במגוון רחב של סוגיות חברתיות, סביבתיות וכלכליות בשאיפה להפוך את העולם למקום טוב יותר לכולנו. המיזם של יוני הרן וויקטור חג'ג' מספק פיתרון הוליסטי של מערכות תשתית מבוססות אנרגיה מתחדשת, מערכות גידול מזון וטכנולוגיות קלינטק לטיפול במים ופסולת ונועד להדגים את הוכחת היכולת להקים שכונות גם באזורים בהן לא קיימת תשתית מדינית כלל וכחיזוק לשכונות וכפרים קיימים.

הרעיון הוא לייצר מערך תשתיות ובינוי שלם הכולל את כל המערכות הנדרשות, באופן מבוקר במערכת ניהול משאבים ומודל קהילתי-כלכלי מבוסס כלכלה מעגלית, כאשר כל אלו ניתנים לשילוח לכל מקום בעולם.

תחרות Chivas Venture העניקה עד כה 4 מיליון דולר למיזמים חברתיים, אשר תרמו והשפיעו לטובה על יותר ממיליון איש ברחבי העולם. סכום זה תמך בחברות סטארט אפ השואפות להצליח, לחדש ולחשוב מחוץ לקופסה, תוך העשרת חיי הזולת.

יוני הרן וויקטור חג'ג'
יוני הרן וויקטור חג'ג' | צילום: בבושקה

אירוע הגמר של 2019 Chivas Venture יתקיים ב-9.5 ב-TNW Conference, פסטיבל טכנולוגיה מוביל שייערך באמסטרדם. ההצבעה למיזמים השונים בתחרות נפתחה אתמול וכולכם מוזמנים להצביע ולנסות לעזור לפרויקט הכחול לבן - בזכותכם הם יוכלו לזכות במיליון דולר שיעזור להם לפתח את המיזם.