מי מאיתנו לא מצא את עצמו מוריד בפעם השנייה (או השלישית, או הרביעית) את אותו קובץ מהאינטרנט, רק בגלל שאין לו מושג איפה הוא נשמר בפעם (או בפעמים) הקודמת? הגיע הזמן לפתור את הבעיה הזו אחת ולתמיד - וזה ממש פשוט. כל מה שצריך לעשות הוא לשנות את תיקיית ההורדות שלכם או להגדיר לדפדפן לשאול אתכם איפה לשמור כל קובץ בנפרד.

בכרום של גוגל:

לחצו על כפתור התפריט ואז על "הגדרות" (Settings).

בתחתית המסך, בחרו ב"הצג הגדרות מתקדמות" (Show advanced settings), גללו מטה ותחת "הורדות" (Downloads) תוכלו לבחור "שנה" (Change) ולבחור תיקייה קבועה להורדות שלכם או "שאל היכן לשמור כל קובץ לפני הורדתו" (Ask where to save each file before downloading).

בפיירפוקס של מוזילה:

לחצו על כפתור התפריט ואז על "אפשרויות" (Options).

תחת הלשונית "כללי" (General), בסעיף "הורדות" (Downloads), לחצו על "עיון" (Browse) כדי לשנות את תיקיית ברירת המחדל להורדות או סמנו את תיבת "שאל תמיד היכן לשמור קבצים" (Always ask me where to save files) כדי להחליט היכן לשמור כל קובץ בזמן ההורדה.

באינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט:

לחצו Ctrl+J כדי להיכנס למנהל ההורדות ואז, בתחתית החלון, לחצו על "אפשרויות" (Options) ו"עיין" (Browse) כדי לבחור את תיקיית ברירת המחדל להורדות.

אין באקספלורר אפשרות להגדיר האם הדפדפן ישאל אתכם היכן לשמור כל קובץ - מפני שבתחילת כל הורדה הדפדפן ממילא שואל אתכם אם ברצונכם לשמור את הקובץ לתיקיית ברירת המחדל ("שמור/Save") או בתיקייה אחרת ("שמירה בשם/Save as").