על פניו, iOS 8, מערכת ההפעלה האחרונה מבית אפל (Apple), לא הביאה עמה שינוי עיצובי גדול. רוב השיפורים בוצעו מתחת למכסה המנוע. זו כנראה אחת הסיבות שפה ושם עדיין מוצאים אוצרות אבודים. עבור אלו שהספיקו לחקור את המערכת לעומק, וגם עבור אלו שלא, אספנו כמה טיפים ומאפיינים חבויים ב-iOS 8.

קיצורים מעצבנים
ב-iOS 8 הוסיפה אפל קיצור לאנשי קשר אחרונים ומועדפים לגישה מהירה מריבוי המשימות (כפי שמוצג בתמונה), משם ניתן להתקשר אליהם או לשלוח להם הודעה במהירות. אלא שעבור רבים מהמשתמשים דבר זה הורס את החוויה ואת הפשטות של מערכת ההפעלה והם רוצים לבטלו. כיצד עושים זאת?

נכנסים להגדרות -> כללי -> דואר -> אנשי קשר -> לוחות שנה – ואז על הצג במחליף היישומים. משם ניתן לקבוע אלו מאנשי הקשר יוצגו במחליף היישומים (מועדפים או אחרונים) ואף לבטלם.

ios 8

שחור לבן
איננו יודעים אם את התכונה הבאה אפל הכניסה כדי לחסוך בסוללה או סתם בשביל הכיף, אבל היא יכולה בהחלט להיות שימושי, ואף מהנה לפעמים. אם נכנס להגדרות -> כללי -> נגישות. רואים מפסק בשם 'גווני אפור'. אם מפעילים אותו, המסך יציג בשחור לבן ולא יראה צבעים.

מחיקת הודעות אוטומטית
על אף שאינן מכילות הרבה מידע, הודעות הטקסט ששוכנות במכשירנו תופסות מקום עם הזמן, ורובן ישנות ואינן נחוצות יותר. ב-iOS 8 נוספה אפשרות חדשה למכשיר למחוק את כולן בתוך פרק זמן אותו ניתן לבחור. בכניסה להגדרות -> הודעות -> שמור הודעות. ניתן לבחור את כמות הזמן לשמירת ההודעות שמתקבלות למכשיר. ניתן להגדיר שהן תשמרנה לעד, תמחקנה אחרי 30 יום או אחרי שנה.

ios 8

הכתבה פורסמה במקור ב-TGspot