מגדילים את הסיכוי לזכות

דווקא בימים בהם עיקר הדיון הוא על השפעותיו השליליות של האינטרנט, חשוב לזכור כי נוצרו שם קהילות רבות כדוגמת רשתות חברתיות ויוזמות לגיוס המונים. אז מדוע שלא נשתמש בכוחן של אותן קהילות בכדי להגדיל את סיכויי הזכייה בהגרלות מפעל הפיס?

על רעיון מסוג זה חשבו סיון מנחם (38) ורן אברמוביץ (30) כשפיתחו את TeamBet - הרשת החברתית שתסייע במציאות שותפים להגרלות הלוטו והטוטו. העיקרון פשוט: בוחרים את סוג טופס ההגרלה (בינתיים קיימים לוטו שיטתי, לוטו דאבל שיטתי או ווינר 16 רב טורי) וממלאים את הטופס הוירטואלי באמצעות ממשק פשטני ונוח. מיד תוצג עלות שליחת הטופס וכיצד ניתן לחלק אותה בין חברים.

המשתמש יצטרך לשתף את הטופס בקרב חבריו ולחכות שכולם ישלמו את חלקם. רק כאשר כולם יעשו זאת יישלח הטופס למפעל הפיס בתוספת 5 שקלים לכיסם של המפתחים. כל שנותר זה לכסוס ציפורניים ולחכות לתוצאות ההגרלה. אם המערכת תזהה זכייה יחולק הסכום בין המשתתפים בהגרלה, כל אחד לפי חלקו.

להורדה: אנדרואיד  | iOS בקרוב

 

We-Consent – סקס בלי חרטות

אם בעבר היו נדרשים ימים או שבועות כדי לחזר אחר בחור או בחורה, היום הכל מתבצע מיידית ומהסמארטפון, ועל החלק המביך, כלומר הרומנטיקה, מדלגים בקלילות. אפליקציה חדשה בשם We-Consent מנסה למזער את החששות של אחד מבני הזוג מפני טענות על הטרדה מינית או חלילה אונס.

כדי לאמת את רצון הצדדים, האפליקציה מבקשת להקליט סרטון קצר בן 20 שניות בו הם מאשרים כי הם מעוניינים בקיום יחסי מין עם הצד השני. האפליקציה פועלת רק אם מצלמים את הפנים ורק אם שני בני הזוג אמור ‘כן’, אחרת היא מפסיקה את ההקלטה וממליצה לא לקיים יחסים, כמו גם היא מבקשת אם שמם המלא לפני כן ואת שם בן או בת הזוג עימם הם מעוניינים בקשר.

מטרת האפליקציה היא להילחם במקרי האונס וההטרדות המיניות הנטענות לאחר ביצוע האקט, והמפתחים מבטיחים כי המידע יועבר אך ורק לרשויות החוק ולא מיועד לשיתוף בין המשתמשים. האפליקציה עוד לא זמינה להורדה, אבל מעוררת הרבה מאוד רעש בעולם - כשעיקר הביקורת היא שהיא הורגת את הרומנטיקה. כעת נותר רק לחכות ולראות האם תזכה לפופולריות כשתצא לאור.

אפליקציות השבוע
גרסת הדגמה

 

כך תעקבו אחר פעילותם של נבחרי הציבור

אם תשאלו ישראלי ממוצע את דעתו לגבי החלטות הכנסת והממשלה מיד תשמעו ביקורות רבות על התנהלות אותם הגופים. אך עד כמה אנו מעורים באמת במתרחש שם?

המרכז להעצמת האזרח השיק לאחרונה את אפליקציית EzGov שמטרתה להגביר את ההיכרות של ציבור האזרחים עם פעילות הממשלה והכנסת. באמצעות האפליקציה ניתן לקרוא בשפה פשוטה על החלטות הממשלה וחקיקת הכנסת, להגיב, לעשות לייק ולשתף, ולבחור את נושאי העניין שלכם. בכל פעם שיתפרסמו החלטות ממשלה או חוקים בנושאים הללו, אתם תהיו הראשונים לקבל על כל הודעת פוש למכשירכם.

כך נוכל לעקוב אחר נבחרי הציבור שלנו, לראות עד כמה הם מייצגים אותנו ברצינות ועושים את עבודתם נאמנה. כי בסופו של דבר כולנו מושפעים מאותן החלטות.

להורדה: אנדרואיד |   iOS

אפליקציות השבוע, EzGov

להוציא סמארטפונים ולהתחיל להצביע

אם אתם הורים לילדים או אם אתם אנשי חינוך, ודאי יהיה לכם מה לומר על העובדה שילדים ובני נוער רבים מעבירים את החופש הגדול בבהייה ארוכה במכשירי הסמארטפון שלהם מבלי שיהיו בסביבת חברים. אז כיצד ניתן בכל זאת לרתום את הטכנולוגיה עבור חוויה חברתית?

פלטפורמת !Kahoot מאפשרת לערוך חידון, דיון רב משתתפים או סקר בדיוק כפי שהיינו רגילים לעשות זאת לפני מספר שנים, אך עם שינוי קטן: כל המשתתפים מתכנסים יחד והשימוש היחיד בסמארטפון או בטאבלט יהיה בכדי להקל על תרבות הדיון ולשמור על תרבות ההצבעה.

באמצעות הפלטפורמה האינטרנטית ניתן ליצור דיון, חידון או סקר, לקבוע את התשובות ואיזו מהן היא הנכונה, להוסיף תמונות ותיאורים ועוד. אז ניתן להעלות את הפעילות על המסך הגדול וכל המשתתפים שנמצאים באולם יוכלו להצטרף אליו ממכשיריהם, להשתתף בו ביתר קלות ולצבור ניקוד.

האפליקציה, וכן ממשק בניית הפעילויות קלים להבנה ולשימוש והם כוללים תמיכה בשפה העברית. בעלי מכשירים שאינם אנדרואיד יוכלו להשתמש בשירות באמצעות הדפדפן.

להורדה: אנדרואיד

אפליקציות

Gett גם עבור לקויי ראייה

אפליקציית (Gett) לשעבר גט טקסי, הוסיפה עדכון חשוב לאפליקציית הזמנת המוניות שלה. בעלי לקויות ראייה יוכלו לתפעל את האפליקציה באמצעות מנגנוני הנגישות של אנדרואיד (TalkBack) ושל אפל  (VoiceOver). באמצעות התמיכה באותם מנגנונים יוכלו העיוורים לשמוע את התפריטים השונים ולהזמין מונית ביתר קלות. את המהלך קידמו ב-Gett  לאחר פניה של עדי קושניר, לקוי ראיה בן 17, שכבר מגיל צעיר עוסק בהנגשת הטכנולוגיה ללקויי ראייה.

משתמשים שהתקינו את הגרסה האחרונה יוכלו להפעיל את תפריטי הנגישות במכשירם ולהשתמש באפליקציית Gett בגרסה הנגישה שלה.

להורדה:  אנדרואיד |   iOS