הבהייה במסכים הורסת לכם את השינה, אבל אתם לא מסוגלים להפסיק לבהות בהם? יש פיתרון חלקי אחר, שיאפשר לכם גם ליהנות מהשימוש במכשירים שלכם בכל שעות היממה וגם לא לפגוע אנושות בשינה שלכם.

הפתרון מבוסס על מחקרים לפיהם הסיבה שמסכים פוגעים בשינה היא פליטת האור הכחול שלהם, הגורמת לגוף לחשוב שהיום עדיין לא נגמר (שמיים כחולים) ולא להפריש את ההורמון המאפשר הכנה לשינה. לכן, כל מה שצריך הוא תוכנה שגורמת למסך המכשיר להחליש את האור הכחול, תוך כדי הגברת האור האדום (הדומה לשקיעה), המעודד את הפרשת ההורמון.

במחשב מבוסס חלונות

היכנסו לאתר תוכנת f.lux ולחצו על כפתור ההורדה.

התקינו את התוכנה על ידי הקלקה כפולה על הקובץ (זמין דרך רשימת ההורדות בדפדפן שלכם, בלחיצה על Ctrl+J), הסכימו לתנאי השימוש ואשרו את ההתקנה. בסיום יופיע בפינה הימנית-תחתונה של המסך חלון התוכנה, המציג את המצב הנוכחי. בלחיצה על כפתור ההגדרות ניתן לגשת לאפשרויות התוכנה.

בחלון האפשרויות תוכלו לשנות את הגדרת המיקום שלכם, אך לפי שעון המחשב סביר שהתוכנה תדע לבד מתי להפעיל את הפילטר. בנוסף, ניתן לשנות את רמת הפילטר לפי העדפתכם.

אפשרויות נוספות כוללות החלשה של הפילטר גם בשעות הערב בזמן צפייה בווידאו או כיבוי הפילטר באופן זמני או קבוע.

בסמארטפון / טאבלט מבוסס אנדרואיד

היכנסו לחנות האפליקציות Google Play והורידו את אפליקציית Bluelight Filter for Eye Care על ידי לחיצה על "התקן" (Install) ואישור ההרשאות.

לאחר מספר שניות, עם סיום ההתקנה, פתחו את האפליקציה על ידי לחיצה על "פתח" (Open) או לחיצה על ההתראה על סיום ההתקנה בווילון ההתראות.

ניתן להפעיל ולכבות את הפילטר על ידי בחירה באפשרות המתאימה בחלק העליון של האפליקציה, ומתחת למתגים ניתן לקבוע את מידת הפעלת הפילטר.

כאן, בניגוד לתוכנת המחשב, תצטרכו להפעיל את הפילטר ידנית בשעות הערב ולכבותו בבוקר, שכן הוא אינו מתאים את עצמו לשעה.

כך זה נראה לפני ואחרי השימוש באפליקציה: