חלק מכם כבר נמצא הרחק מפה, וחלק נוסף יעלה על מטוס מיד אחרי ארוחות החג בשביל לנצל את ימי החופש בחו"ל. שנייה לפני שאתם עושים את זה, שבו עם הטלפון ונעזור לכם בטיפים להסתדר בעיר נכרייה, וכאלה שיחסכו לכם כסף על הטיסות והמלון.

ניווט אופליין: הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות זה להוריד לעצמכם מפות. אפשר להוריד אותן מראש לטלפון בבית, כשמחוברים לווייפיי, ולנווט בחו"ל בלי לבזבז את חבילת הגלישה היקרה. אמנם יכולות הניווט פחותות (אין עדכוני פקקים או תחבורה ציבורית), אבל זה יותר נוח ממפת נייר שמציירים עליה בעט.

לשם כך הורידו את גוגל מפות אם עדיין אין לכם (אייפון | אנדרואיד), לחצו על התפריט (שלושת הפסים) ובחרו ב Offline Maps. בחרו ב-Custom Map  וסמנו את האזור שבו תשהו. 

ציר הזמן: אם יש לכם גוגל מאפס, גוגל שומרת את המיקום שלכם כל הזמן. מלחיץ, אפשר לכבות את זה. אבל קודם נבין למה צריך את זה. רוצים לשחזר את הטיול שעשיתם? לא זוכרים איפה הייתם כל יום ואיפה צילמתם תמונה מהממת? לכו למפה של גוגל - הקישו על timeline ותלכו אחורה בזמן.

לכבות את ציר הזמן: מקישים על גלגל השיניים - משם Personal Content ובוחרים ב-Delete בשביל למחוק.

איפה יש כספומט או בית מרקחת? בדומה לאפליקציית Easy הישראלית שעשוה את זה מצוין, גם גוגל מציעה לחפש עסקים ושירותים בסביבה. בחיפוש מקישים או בוחרים ATM לכספומט, Pharmacy לבית מרקחת וכולי, ומקבלים רשימה של עסקים ושעות פתיחה. בשביל זה כמובן צריכים להיות מחוברים לרשת, והיינו גם מרימים טלפון ומוודאים שהמקום קיים ופתוח.

איפה חניתם? בארץ, ובמיוחד בחו"ל, שבחיים לא נזכור שם של רחוב או איך מגיעים אליו, אפשר לסמן איפה חניתם. במכשירי אנדרואיד זה קורה לפעמים מעצמו, אבל ליתר בטחון, כשאתם יוצאים מהרכב, הפעילו את המפות, סמנו את המקום שבו אתם נמצאים ובחרו ב-Label ושם הקישו Parking. לעתים תוכלו לבחור כבר בתפריט בחניה. כשתרצו לחזור לרכב, הקישו בחיפוש Parking ונווטו את דרככם חזרה.

להוזיל את הטיסה והמלון

אלה טיפים לחסכון של ממש באדיבות איתי גרין, שרלוונטיים גם אם כבר שילמתם על הנופש שלכם:

אתרים כמו roomertravel ו-Jettaplus מאפשרים לכם לקנות חבילות מאנשים שהזמינו אותן אבל לא יכולים לצאת לנופש. 

אתר MyleFly ממיר נקודות שלכם ושל אחרים בכרטיסי טיסה שגם אותם תוכלו לרכוש בהנחה.

אם כבר הזמתם חדר - שלחו את פרטי ההזמנה ל-Pruvo. הם יעקבו אחרי שינוי במחיר ויציעו לכם לבטל את ההזמנה ולבצע אותה מחדש, במקרה שזה אפשרי ומשתלם.

עוד טיפים נהדרים של איתי ממש כאן.