כפתורי פתיחת הסמארטפונים הם אחת המועקות העיקריות בשימוש בהם. למה ב-2015 המכשירים הסופר-מתוחכמים האלה לא יכולים פשוט להפעיל את המסך לבד כשאנחנו מוציאים אותם מהכיס או מרימים אותם מהשולחן? אם יש לכם אנדרואיד - זה דווקא אפשרי, בעזרת אפליקציה חינמית בשם Gravity Screen.

אז לפני הכל, כדי ליהנות משלל התכונות שהיא מציעה, תחילה התקינו אותה מכאן, פתחו אותה, לחצו על "הפעלה" (Activate) בתחתית המסך ואז OK בהודעה הקופצת. מאחר שכל ההוראות הן באנגלית, במדריך הבא נסביר שלב שלב איך לתפעל ולשלוט באפליקציה. 

בראש המסך הראשי של האפליקציה נמצא מתג הפעלה/כיבוי שלה. מתחתיו תוכלו להגדיר את "חיישן הכיס" - תכונה המזהה מתי המכשיר נמצא בכיס לפי שילוב מידע מהחיישנים שלו.

הסליידר העליון מאפשר לכם להגדיר זווית בתנועת הפיכת הסמארטפון, שממנה והלאה הוא יניח שכל זמן שחיישן הקרבה מזהה משהו צמוד למכשיר זהו כיס והוא צריך לכבות את המסך. בהוצאת המכשיר מהכיס - השילוב של זיהוי הרחקת החיישן ממשטח וסיבוב המכשיר חזרה למצד ישר יפעילו את המסך ללא צורך בלחיצה על כפתור כלשהו.

תיבת הסימון הראשונה מאפשרת להגדיר שהמסך ייכבה בהכנסה לכיס גם אם לא הפכתם אותו קודם. ההבדל הוא שבמצב זה חיישני התנועה אינם נמצאים בשימוש, אלא רק חיישן הקרבה, מה שחוסך בצריכת הסוללה.

תיבת הסימון השנייה מונעת מהמכשיר לכבות את המסך בעת שימוש במצב אופקי, ככל הנראה כדי למנוע כיבוי בשל אחת התכונות הבאות.

התכונה הבאה היא "חיישן שולחן" - היכולת לכבות את המסך כשהמכשיר מונח על שולחן ולהדליק אותו כשהוא מורם מהשולחן. הסליידר מאפשר להגדיר את הזווית בה ייכבה ויידלק המסך, ותיבת הסימון מדליקה ומכבה את היכולת לכבות את המסך לא רק בהנחת הסמארטפון הפוך על השולחן, אלא גם עם הפנים כלפי מעלה. במצב זה ניתן גם להשאיר את המסך דלוק על ידי תנועת החלקת הצידה באוויר מעל חיישן הקרבה (ממוקם ברוב הסמארטפונים לצד האפרכסת).

תחת Proximity Sensor ניתן לסמן האם אתם מעוניינים בהפעלת תכונות כיבוי המסך המבוססות על חיישן הקרבה או לכבות אותן. בתיבת הסימון השנייה ניתן לבחור האם להדליק את המסך לפי חיישן הקרבה (בהוצאה מהכיס / הרמה ממצב הפוך על שולחן / מעבר מהיר עם יד מעל החיישן כשהטלפון מונח עם הפנים מעלה). זוהי דרך חסכונית יחסית באנרגיה.

תחת סעיף הדלקה על ידי תנועה, ניתן להפעיל או לכבות את הדלקת המסך בכל פעם שהמסך כלפי מעלה והמכשיר מזהה תנועה. היוצרים מציינים שלא על כל מכשיר זה עובד. על גלקסי S5 זה עבד לנו מצוין.

הסליידר הראשון מאפשר לבחור במשך כמה דקות לאחר כיבוי המסך חיישני התנועה ימשיכו לפעול, והיוצרים ממליצים לבחור זמן מועט, מאחר והדבר צורך יותר אנרגיה משימוש בחיישן הקרבה.

הסליידר השני מאפשר להגדיר את הרגישות לתנועה, כדי למנוע מהרעדות של השולחן להפעיל את המסך.

תיבת הסימון האחרונה מכבה את ההדלקה לפי חיישני התנועה בזמן שהטלפון בכיס (כפי שמזוהה על ידי חיישן הקרבה).

תחת סעיף הארכת זמן פעולת המסך לפי תנועה ניתן לסמן שברצונכם למנוע מהמסך להיכבות על ידי תנועה קלה בכל פעם שאתם רואים את תאורת המסך מתחילה להתעמעם, להגדיר את הרגישות לתנועה על ידי שימוש בסליידר ולסמן האם אתם רוצים שהשיטה הזו תגיב במהירות - כדי למנוע כיבוי לפני שאתם מספיקים להזיז אותו במכשירים בהם עמעום המסך מהיר מאוד.

תכונות נוספות שניתן להפעיל: מניעת הדלקת המסך על ידי האפליקציה כאשר הכיבוי נעשה על ידי הכפתור הפיזי (ולא על ידי האפליקציה); הדלקה של חיישן הקרבה בעת חיבור אוזניות, למניעת החלפת שירים בכיס; תמיכה במסכי נעילה חכמים; המשך הפעלת החיישנים בעת שיחה; רטט בעת כיבוי המסך; כיבוי מסך הנעילה הרגיל של אנדרואיד (כדי שבהדלקת המסך תועברו ישר לתוך האפליקציה האחרונה; מתג להדלקה וכיבוי של האפליקציה בווילון ההתראות; מתג סמוי שמונע כיבוי מקרי של האפליקציה; והדלקה אוטומטית של האפליקציה בכל הפעלה של הטלפון.

בתחתית מסך ההגדרות ניתן אפילו להסיר את האפליקציה בנגיעה אחת - מה שבדרך כלל דורש כניסה לממשק מחיקת אפליקציות.