לפני כמה שבועות הייתי בחיפה ורציתי להראות למישהו תמונות משם. אין סיכוי בעולם שבערימות של התמונות בסמארטפון, כולל אלה שנשלחות דרך וואטסאפ, אמצא משהו. הפתרון נמצא בגוגל פוטוז - אפליקציה שזמינה גם לאייפון וגם לאנדרואיד - פשוט הקשתי בה את המילה "חיפה" - ותוך רגע עלו התמונות שצולמו בעיר. אם אקיש "סמארטפון", "ילד", "ים" או אפילו "סגול" - נמצא דברים שתואמים למילים האלה.

זה מושלם? ממש לא - ואפילו גרם לגוגל לפדיחות. מסוג הפדיחות שגורמות לרוזאן באר לאבד חוזה שמן בטלוויזיה. אבל זה בהחלט עובד ומזהה אנשים כשמלמדים אותו מי הם (ואז מקריפ קצת ומציע לשלוח להם תמונות שבהן הם מצולמים).

גוגל פוטוז מאפשרת לכם גם לגבות תמונות מסמארטפון (אנדרואיד או אייפון) ומהמחשב בלי הגבלה - אבל יש כוכבית, אלא מה. הכוכבית: תמונות ברזולוציה של עד 16 מגה-פיקסל וסרטונים באיכות עד Full HD 1080p. פשוט מתקינים את האפליקציה והיא מדריכה אתכם מה לעשות ומוחקת את התמונות שאפשר מהטלפון בשביל לפנות מקום.

עוד בונוס קטן: סריקת תמונות. יש לכם ארגז של אלבומים באיזה מחסן. הוציאו אותו ואפשר לסרוק (לפחות את התמונות החשובות). בדרך כלל כשאנחנו סורקים באמצעות מצלמת הטלפון זה יוצא עקום ועם השתקפויות. בגוגל פוטוז יש פתרון סריקה שמכוון את המצלמה בשבילכם ומוחק (עד כמה שניתן) את ההפרעות האלה.

היי, אבל אם הכל בחינם אז אני המוצר? בגדול כן. התמונות של גוגל נופלות תחת אותם תנאי שימוש של שאר המוצרים שלה. אבל כן מובטחת לכם פרטיות. אם לא שיתפתם אלבום תמונות הוא לא ציבורי - הוא נגיש רק לכם. וכמובן שגוגל מוכרת שירותי אחסון משודרגים בתשלום.

https://www.google.com/photos/about/